TEOG sınavından sonra ne olur? Sait Gürsoy, A Haber'de yorumladı

19 Eylül 2017, Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A Haber’de katıldığı Gündem Özel programında, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı." sözleri ardından TEOG’la ilgili beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, “Bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını” duyurdu. Sabah gazetesi Eğitim Yazarı Sait Gürsoy alınan bu kritik kararı değerlendirdi.


kalan karakter 1000

misafir misafir

Birileri sınavların cevaplarını istediği kişilere verebiliyorsa, TEOG gibi merkezi sınav sistemleri onlar için harika bir fırsattır. TEOG sayesinde Türkiye'nin en iyi liselerine kendi öğrencilerini yerleştirirler. Kimsenin ruhu duymaz. Hükumet de bunun farkına varıp bu çarkı kırmak için TEOG'u kaldırmak istemiş olabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.09.2017 16:22
zeynep zeynep

fen liselerine nasıl herkes girebilcekmi not ortalamasıyla girilecekse özel okullrdaki not ortalamaları doğrumu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.09.2017 15:00
çetin çetin

nota dayalı yerleşme yapılacaksa özel okulların öğrencilerine verdikleri yüksek notlar nasıl olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.09.2017 14:58
berk berk

teog kaldırlmalıdır fakat yeni sistemde not ortalamsı baz alınırsa özel okullrdaki şişme notlar ne olacak adalet nasıl sağlanacak..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.09.2017 14:56
BASKANA MESAJ BASKANA MESAJ

Düz lise mantığını terk edin. Öğrencileri üniversite sınavlarına değil, hayata hazırlayın. Uzmanlık alanları hariç, genel derslerde gereksiz detaylara inmeyin. Lise mezunları mutlaka bir meslek sahibi olsun. Üniversiteler, eğitimine devam etmek isteyenler için meslek liselerinin devamı olsun. Askerlik, lisenin son sınıfı sayılsın, her erkek öğrenci askerliğini yaparak diplomasını alsın. Aynı dönemde kız öğrenciler anne olmayı, çocuk yetiştirmeyi öğrensin. İki sene sadece dil eğitimine ayırın ve bir yabancı dili iyi öğrensin. Beden eğitimi dersinde yöresinin halk oyununu öğrensin, düğününde oynayabilsin, en az bir sporla yakından ilgilensin. Notalarla uğraşmayın, müzik dersinde yöresine ait birkaç türküyü okuyabilsin. Sürücü belgesini okulda alsın. İlkyardım öğrensin. Hiç bir şey için ayrıca kurslara gitmek zorunda kalmasın. Her şeyin bir adabı vardı, unutuldu “Adap” dersi koyun. Zorunlu olmamakla birlikte, sosyal faaliyetler ve saha çalışmaları konusunda eğitimler yazın da devam etsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet522
hayır2
cevapla 19.09.2017 13:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.