Seçim iptal edilirse CHP ne yapacak? İşte CHP'nin 'B' planı

15.04.2019 20:41


Büyükçekmece'deki usulsüzlük İstanbul seçimlerinin yenilenmesini gündeme getirdi. CHP'nin hukukçu kurmayları seçimin iptal edilme olasılığına karşı yeni bir yol haritası belirleme çalışmasına başladı.

Aslında YSK kararları nihai karardır. YSK'nin aldığı kararlar üzerine başka yargı mercine başvurulamıyor. Fakat Kılıçdaroğlu'nun kurmayları olası seçim iptali durumunda kararı Anayasa Mahkemesi'ne hatta daha da ileri gidip Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşımayı değerlendiriyor.

CHP bireysel başvuru yöntemiyle hak kaybı yaşandığına vurgu yapılacak. Ancak hukuk çevreleri Anayasa Mahkemesi'nin olası başvuruyu değerlendirmeye almayacağını düşünüyor.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

istanbul bu seçim şaibesinden ancak yenilenme ile kurtulur yoksa senellerce tartışma uzar gider

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.04.2019 09:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.