Özel Harekat Polisleri operasyona Kur'an okuyarak gidiyor

09 Nisan 2016, Cumartesi


Güvenlik güçleri, terör örgütüne karşı Türkiye tarihinin en kapsamlı operasyonlarını yürütüyor.

Sur, Cizre, İdil gibi yerlerde biten, Yüksekova, Nusaybin, Şırnak ve Silopi'de ise devam eden operasyonlarda ilk defa asker ve polis omuz omuza mücadele ediyor.

40 yıllık terörle mücadele tarihinde örneği görülmemiş şehir çatışmalarında göğüs göğüse çarpışmalar devam ederken, güvenlik güçlerinin bu zorlu mücadeleye nasıl hazırlandıkları ve nasıl bir imanla gittiklerini gösteren bir video ise izleyenlerin tüylerini diken diken etti.

İnternette yayınlanan videoda zırhlı araçla operasyona giden bir grup özel harekat polisi görülüyor. Aracı kullanan polis, arkadaşlarının isteğiyle Kur'an okumaya başlıyor. Haşr Suresi'nin son üç ayetini okuyan polis ve tilavet sonrası hep birden okunan Fatiha, sosyal medyada da büyük beğeni topladı.

Özel Harekat Polisi'nin okuduğu Haşr Suresi son üç ayetinin meali:

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân'dır, Rahîm'dir. O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.