ODA TV yazarı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten skandal sözler: Sınırımızda PYD olsun!

23.10.2019 11:28

ODA TV yazarı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, TELE-1 kanalında Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin skandal ifadeler kullandı. Hükmetin Suriye politikasını eleştiren Ertürk, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD'nin bulunmasını savundu.


İmza attığı Türkiye karşıtı haberlerle sıkça gündeme gelen ODA TV'nin yazarı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, TELE-1 kanalında katıldığı bir programda Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD'nin bulunmasını savundu.

PYD'YE GÜZELLEME
Ertürk, "O bölgede radikal İslami örgütler olacağına iyi ilişkilerimizi geliştireceğimiz güçlü merkezi otoritenin egemen olduğu federatif bir yapı içerisinde Kürtler olsun daha iyi. Laik yapısını da zaten biliyoruz PYD'nin." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI
Barış Pınarı Harekatı hakkında skandal ifadelerde bulunan Ertürk'e sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki mesajı yağdı. Twitter kullanıcıları, skandal ifadeler için "PKK neden bitmedi, FETÖ nasıl doğdu? İşte bu zihniyet yüzünden" yorumunda bulundu..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.