Mersin Anamur'da nesli tükenmekte olan vaşak görüntülendi (Video)

29.08.2019 11:06

Mersin’in Anamur ilçesinde envanter çalışmaları sırasında çam ağaçları arasında fark edilen bir vaşak vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Fahri Av Müfettişi Zeki Çelik, ilçeye bağlı Beşkuyu Yaylası’nda envanter çalışmaları sırasında çam ağaçları arasında bir vaşak gördü. Çelik, o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.


Fahri Av Müfettişi Zeki Çelik, ilçeye bağlı Beşkuyu Yaylası'nda envanter çalışmaları sırasında çam ağaçları arasında bir vaşak gördü. Çelik, o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.
İnsanlar tarafından izlendiğini fark eden vaşak daha sonra kaçarak bölgeden uzaklaştı.
Daha önce de vaşak gördüğünü söyleyen Zeki Çelik, "Vaşak ilk önce bizden kaçmadı. Bir süre sonra da kaçarak gözden kayboldu. Bu tür güzellikleri görmekten son derece mutlu oldum" dedi.
Öte yandan yetişkin bir vaşağın gece çekilmiş görüntüleri de fotokapana takıldı.
Anamur'da nadir olarak görülen vaşakların sayıları tam olarak bilinmiyor.
Vaşaklar, nesli tükenmekte olan canlılar kategorisinde yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.