İşte terörden temizlenen Rasulayn!

23.10.2019 15:30

A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, özel izinle girdiği Rasulayn’da son durumu izleyicilere aktardı. Teröristlerin ilçeden çekilirken çok sayıda binayı tahrip ettiği ve duvarlardaki mermi izleri dikkatlerden kaçmadı.


A Haber ekibi, terör örgütü PYD/PKK'dan Barış Pınarı Harekatı ile temizlenen Rasulayn şehir merkezine girdi. Şehir merkezindeki teröristlerin karargah olarak kullandığı belediye binasına Suriye Milli Ordusu (SMO) birlikleri tarafından Türk bayrağı asıldı. Rasulayn kent merkezinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve SMO birlikleri tarafından geniş güvenlik tedbirleri alındığı da görüldü.

MERMİ İZLERİ DİKKAT ÇEKTİ
YPG'li teröristlerin çekildiği Resulayn'da binaların duvarlarındaki mermi izleri dikkat çekti. Teröristlerin ilçeden çekilirken çok sayıda binayı tahrip ettiği gözlerden kaçmadı.

MAYIN ARAMASI YAPILIYOR
Özel yayın sırasında Mehmetçiğin detektörle mayın araması yaptığı görüldü.

PATLAYICILAR İMHA EDİLDİ
Bu arada YPG'li teröristlerin ilçeye tuzakladığı 200 el yapımı patlayıcının imha edildiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.