HDP'li 8 vekil için zorla getirme kararı

13 Aralık 2016, Salı

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK ana davasında yargılanan ancak milletvekili seçildikleri için dava dosyaları ayrılan HDP'li 8 milletvekili hakkında verdiği zorla getirme kararını bir önceki duruşmada kaldırmıştı. Bugün görülen davada mahkeme, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü, Dirayet Taşdemir, Nadir Yıldırım ve tutuklu Selma Irmak için zorla getirme kararı verdi. Mahkeme, zorla getirme kararı yazılarını milletvekillerinin oturduğu illerdeki emniyet müdürlüklerine gönderdi.


HDP'li 8 milletvekili için çıkarılan zorla getirme kararı, vekillerin oturduğu illerdeki emniyet müdürlüğüne gönderildi.Mahkeme 8 milletvekili için verdiği zorla getirme kararının gerekçesinde, milletvekillerinin usule uygun şekilde yapılan tebligata rağmen duruşmalara gelmemesi ve verilen süreye rağmen savunmalarını yapmaması olarak gösterdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.