Erdoğan: Çocukluk hikayesiymiş, böyle şey olur mu ya

17 Eylül 2017, Pazar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'nin ısrarlı referandum (Irak'ın bölünmesi) girişimine ilişkin ABD ziyareti öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Çocukluk hikayesiymiş, böyle şey olur mu ya?" ifadelerini kullandı.


Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin referandum çalışmalarına ilişkin 22 Eylül'de yapılacak olan Milli Güvenlik Kurulu'nda konuşulacak konulara ilişkin soruyu yanıtladı.

"Bizleri rahatsız eden bir süreç var" ifadelerini kullanan Erdoğan "Irak'ın bölünmesine yönelik bir adıma siz tevcih ederseniz, orada biz size 'Buyurun devam edin' demeyiz. Bunu kaç kere biz kendilerine söyledik, ikili görüşmelerimizde söyledik. Burada bir de bizim farklı yaklaşımımız var. Dara girdiğin zaman, zora girdiğin zaman kapımızı çalacaksın, her türlü desteği bizden alacaksın ama Irak'ın parçalanmasına gelince bildiğini okuyacaksın. Çocukluk hikayesiymiş, böyle şey olur mu ya?" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.