CHP'li Mahmut Tanal'ın sabıka dosyasında yok yok

17.05.2019 21:21


Nerede bir eylem, nerede bir skandal var ise orada şüphesiz CHP'li Mahmut Tanal... Adaletin nasıl aranması gerektiğini sözde çok iyi bilenlerden biri. Ama o hiçbir zaman bu yoldan gitmedi. Kalın hukuk kitaplarının sayfalarını atlayarak okumuşa benziyor. Sabıka dosyası kabarık olan Tanal kimi zaman FETÖ'cülerle kimi zaman Gezicilerle kimi zaman ise darbecilerle kol kola oldu ve desteğini esirgemedi. Yaptıkları reyting sıralamasında birinciliği zorlayan şov programlarını aratmıyor...

CHP Milletvekili Mahmut Tanal bu kez Meclis'e sızarak bombalı eylem yapmak isterken yakalanan DHKP-C'li teröristler Mulla Zincir ve Eylem Yücel ile gündeme geldi. Her taşın altından çıkan Tanal, bugüne kadar FETÖ'cülere verdiği destek, PKK'lı teröristlerin paçavrasına sahip çıkma, AK Parti'ye oy veren vatandaşlara hakaret, 28 Şubatçıların yanında yer alma gibi birçok eylemde yer alarak kendini gündemde tutmayı sürdürüyor. İşte Tanal'ın yer aldığı olaylardan bazıları...

1 Mayıs 2014'de İstanbul Beşiktaş'taki korsan gösteriye polis müdahale etti. Adaleti kendisi sağlamaya çalıştı polise saldırdı, tokat attı.

250'den fazla şehit verdiğimiz 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ'cülere açık bir şekilde destek verdi. Darbecilere direnen halkı o gece ,"Tüm halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum. Evlerine dönmelerine, gerginlikten kaçınmaları diliyorum" diyerek engelleye çalıştı.

2013 yılında FETÖ'nün elebaşısının çağrısı üzerine Bank Asya'ya gitti, hesap açtırdı, para yatırdı. FETÖ'cüleri alkışladı. Eylemlerine katıldı.

14 Kasım 2017'de Meclis'teki bir konuşmasında bölücü terör örgütü PKK'nın paçavrasına "Kırmızı, sarı, yeşil özgürlüğün, bağımsızlığın simgesidir ve özgürlüğün, bağımsızlığın simgesi olması nedeniyle de 3 tane ülkenin bayrağı aynı renktedir. Nerenin mesela? Uganda, Ruanda, Senegal bayrakları da aynı renklerdendir. Onun için diğer ülkelerin de renkleri aynısını ifade etmektedir" sözleriyle sahip çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.