Cami katliamını sonrası akıllara geldi! Prof. Dr. Halil İnalcık uyarmıştı: Batı hiçbir zaman İstanbul'dan vazgeçmedi

16.03.2019 11:55

Yeni Zelanda'daki cami katliamının ardından hocaların hocası merhum Prof. Dr. Halil İnalcık'ın yıllar önceki sözleri akıllara geldi. Halil İnalcık, Almanya'nın Münih şehrinde katıldığı Bizantinistler kongresinde; Almanya'nın Bavyera Bölgesi Kardinali'nin "Ayasofya'nın kubbesi üzerinde Hıristiyanlığın yıldızı parlayacak" sözü üzerine salondakilerin bu sözleri dakikalarca ayakta alkışladığını anlatmıştı. İnalcık, Batı'nın gizlediği yüzü ve amaçları hakkında Türkiye'yi bu sözlerle uyarmıştı: Bütün bunlar oyundur. Batı hiçbir zaman İstanbul'dan vazgeçmedi.


İşte o sözleri:

"İstanbul'dan Batı hiçbir zaman vazgeçmedi. 'Ayasofya'nın kubbesi üzerinde Hıristiyanlığın yıldızı parlayacak.' Bunu kim söyledi? Papa olacak olan Variola Kardinali. Bir Bizantinistler konrgresinde söylemiştir. bunu. Bunu söylediği zaman bütün o bilim adamları Rumlar ayağa kalktılar dakikalarca alkışladılar. Münih'te oldu bu olay 1958'de. Ben bunu unutmuyorum."

kalan karakter 1000

enver enver

Allah rahmet eylesin. rahmetli hocam yine haklı çıktı. Kata piri nin sadece sözcü olduğu, esasında batı zaten bu zihniyette. kata piri haricindekilerin dost olduğunu hiç düşünmedik. ancak bu zihniyetin ülkemizdeki kolkola işbirlikçileri bizleri üzüyor. o nedenle AB içine almayacakları belli de daha niçin AB ye hevesliyimişiz gibi bir intibayı işbirlikçiler mutlu olsun diyemi sürdürüyoruz anlamıyorum. bir an evvel cami olarak açılmalı. sonu şimdiden görelim bakalım ne olacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2019 12:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.