Başkan Erdoğan uyarmıştı! "ABD çekiliyor"

13.12.2018 11:32

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk Savunma Sanayii Zirvesi'nde önce terörle mücadelen söz etti, ardından ABD’nin yanı başımızda kurduğu gözlem noktalarına değindi. Erdoğan daha sonra ise "Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon birkaç güne başlıyor." dedi. Öte yandan bölgeden son dakika haberi de geldi. Yerel kaynaklara göre ABD’nin Fırat’ın doğusundaki üslerinde bir taşınma söz konusu olduğu bildirildi. Peki, Başka Erdoğan’ın tarihe geçen cümleleri Suriye cephesine nasıl yankılandı? Özgür Suriye Ordusu operasyona hazır mı? TSK’nın Fırat’ın doğusunda hangi askeri unsurları kullanacak? Operasyon ne zaman başlayacak? Bölgede neler yaşanıyor? A Haber muhabiri Mehmet Sabri Uğurbaş Suriye’den aktardı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.