2009 Taktik İHA prototopi otomotik iniş

11.01.2019 11:13

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden taktik İHA prototipinin TSK envanterine girme serüveninden bahsetti. Bayraktar, 2009 yılında başlayan deneme uçuşlarının TSK içerisindeki FETÖ'cüler tarafından nasıl engellenmeye çalışıldığını ve yaşanan olayları ilk kez anlattı. Bayraktar, "Aylar sonra yeniden pist bulunur ve uçuş izinleri çıkar.Sonraki denemelerde havacılık tarihimizin milli bir hava aracıyla yapılan rekorları dahi kırılır (irtifa, havada kalış).8 saatlik uçuş sonunda gece şartlarında başarıyla yapılan otomatik iniş birilerini iyice rahatsız eder." sözleriyle birlikte Taktik İHA prototopinin otomotik inişine dair bir video paylaştı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.