Bora füzeleri Yunanlıları fena korkuttu

15.05.2017 12:58

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan’da bir TV kanalında konu edilen Türkiye’nin Bora füzesi Yunanları oldukça endişelendirdi.


Bir TV kanalında Karadeniz'de başarıyla test edilen Bora füzesi ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın açıklamaları eşliğinde verilen görüntülerde; Türkiye'nin füzelerinin Yunanistan'ın ortalarına kadar ulaşması ve yeni silahlarımızdan bahsedilip önlem alınılması gerektiği ifade ediliyor.

İşte o programda konuşulanlar;


"TÜRKİYE'NİN KENDİ SİLAHINI ÜRETMESİ ÇOK SIKINTILI"
"Savunma Bakanı Türkiye'nin kendi füzlerini ürettiğini söyledi ve füzelerin önce Ege'ye sonra Karadeniz'e atıldığını söyledi. Bakan canlı yayında açıklama yaparken de füzenin görüntüleri verildi. Türkiye, bu alanda çok büyük bir ön çalışma yapıyor, kendi silahını üretiyor. Bu çok sıkıntılı bir durum.


"BORA FÜZESİ YUNANİSTAN'IN ORTALARINDA AĞIR YARA AÇAR"
Bu füzenin Türkiye-Yunanistan ilişkileri açısından yerini açıklamak lazım. Türk Savunma Bakanı'nın dediği gibi; ellerindeki füzenin menzili 280 kilometre. Bu füze Ege kıyılarından atılırsa Yunanistan'ın ortalarına doğru ulaşır ve ağır yaralar açabilir. Adalar veya Atina'dan bahsetmiyoruz bile. Bu füze Yunanistan'ın ortalarına kadar ulaşabilir bu yüzden de askeri bir sistemle müdahale edilmeli.


"TÜRKİYE BU ALANDA BÜYÜK GELİŞME KAYDEDİYOR"
Türkiye bu alanda çok büyük gelişmeler kaydediyor. Türkler başka bir füze sistemi daha tasarlamış ve bununla gurur duyuyorlar. Aselsan'ın tasarladığı elektromanyetik füze 2014'te tasarlanmaya başlamış ve Savunma Sanayii Fuarı'nda da sergilenmiş."

kalan karakter 1000

ali gür ali gür

ortalığı bi koku sardikiiii üfffffffff belliki altlarına ettiler bunlarr...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 07.07.2017 12:26
remzi   remzi

sizin gibi komşuyada bu yakışır ,çünkü her fırsatta bize zarar vermeye bakıyorsunuz ,iyi komşuluk daha sergilediğinizi görmedik ,pkk yı bile topraklarınızda eğittiniz ,ne diyim canınız cehenneme ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır0
cevapla 15.05.2017 14:10
YASİN YASİN

KORK YONAN !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır0
cevapla 15.05.2017 14:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.