65 yaş üstüne yasak başladı! Ekiplerden öyle bir şey sipariş etti ki...

65 yaş üstüne yasak başladı! Ekiplerden öyle bir şey sipariş etti ki...

23.03.2020 15:02

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandırıldı. Gerekli durumlarda polis, sağlık ekibi, zabıta gibi personeller evde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşların taleplerini karşılıyor. Sivas'ta yasak kapsamında 112'yi arayan 68 yaşındaki Ethem Koçak isimli vatandaş soda siparişi verdi. Polis memurları, yaşlı vatandaşın sodasını kısa sürede kapısına getirip teslim etti.


Sivas'ta koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda evden çıkamayan Ethem Koçak'ın (68) maden suyu isteğini polis karşıladı.Ülke genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlara dışarı çıkma yasağı getirildi. Sivas'ta dışarı çıkamayan yaşlılar, ihtiyaçlarını Sivas 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletmeye başladı. Tuzlugöl Mahallesi'nde yaşayan evli, 8 çocuk babası Ethem Koçak, maden suyu bitince polisi aradı. Maske ve eldiven takarak önlem alan polis ekipleri, marketten aldıkları bir koli maden suyunu, eşi bir süredir İstanbul'da olduğu için yalnız kalan Ethem Koçak'ın evine bıraktı."SAĞLIK HEPSİNDEN ÖNEMLİ"
Polislere teşekkür eden Ethem Koçak, "Biz başka su içemiyoruz. Maden suyu içiyoruz. Ben 48 sene yurt dışında kaldım. 112'yi aradım, polisler geldi. Sağ olsunlar milletimiz için çalışıyorlar. Dışarıya çıkmıyorum. Ben dün televizyonda izledim. Dışarıya çıkmıyorum. Vatandaşların hepsine buradan sesleniyorum. 65 yaş üzeri kimse çıkmasın dışarıya. Sağlık hepsinden önemli" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.