Çocuklarını denize götüremeyen babadan ilginç alternatif

Çocuklarını denize götüremeyen babadan ilginç alternatif
20.06.2016 00:00

Kastamonu’da hayvancılıkla uğraşan Sedat Şahin, çocuklarını denize götüremediği için traktörün römorkunu havuza çevirdi. Denize gidemeyen aile, sıcak havalarda havuza çevrilen traktör römorkunda hem eğleniyor hem serinliyor.


Kastamonu'da hayvancılıkla uğraşan Sedat Şahin, çocuklarını denize götüremediği için traktörün römorkunu havuza çevirdi. Denize gidemeyen aile, sıcak havalarda havuzda çevrilen traktör römorkunda hem eğleniyor hem de serinliyor.
Kastamonu'nun Ağlı ilçesinde hayvancılıkla uğraştığı için kızını ve oğlunu denize götüremeyen Sedat Şahin adlı kişi, evinin önünde bulunan traktörün römorkunu branda ile kaplayarak havuza çevirdi. Sıcak havalarda çocuklarıyla birlikte römorkun içerisinde suya girerek serinleyen aile, hem de eğleniyorlar. Sedat Şahin (34), hayvancılıkla uğraştıkları nedeniyle denize gidemediklerini belirterek, bu yüzden traktörün römorkunu brandayla çevirip içerisini de suyla doldurduklarını kaydetti.
Çocuklarının isteğine karşı duyarsız kalamadığını söyleyen Sedat Şahin, "Amcaoğlu ile birlikte Kurbanlık hayvan besliyoruz, bu yüzden birazda sosyal hayatta lazım dedik. Sadece hayvan bakmakla vakit geçmez. Ailemle birlikte sıcak havada denize gidelim mi? Gidelim ama hayvanları bırakıp nasıl gidelim. Bizde düşündük ve denizi ayağımıza getirmeye karar verdik. Bizimde aklımıza böyle bir şey geldi ve bizde yaptık. Çokta güzel oldu" dedi.
"RÖMORKUN SUYUNU HER GÜN AKŞAM BOŞALTIP YENİLİYORUZ"
Havaların ısındığını ve sıcak havada hayvanları öğleye kadar otlatıp ahıra aldıklarını söyleyen Sedat Şahin, "Öğleyin de eve gelince bitkin bir halde her taraf sıcak ve yanıyor. Serinlemek için böyle bir şey yapmanın güzel olacağını düşündük. Oldu gibi işimize de yarıyor. Yaz sıcakları bitene kadar ya da Kurban Bayramına kadar burada serinlemeye devam edeceğiz. Römorkun suyunu da her gün akşam boşaltıp yeniliyoruz. Gece suyu takıp sabaha kadar römorku dolduruyoruz. Her gün yeni ve temiz bir suyla serinliyoruz" diye konuştu.
"SICAK HAVALARDA SERİNLEMEK İÇİN AKLIMA RÖMORKA SU DOLDURMAK GELDİ"
Evlerinin önüne ilk önce bir oluk yapmayı düşündüğünü aktaran Sedat Şahin, "4x1 metre boyunda tuğladan bir oluk düşündüm ama masraflı olacağından dolayı vazgeçtim. Daha sonra bir kepçeye çukur kazdırmak aklıma geldi. Buda masraflı geldi, kepçe ücreti gibi giderler vardı. Bunları düşünürken traktörü gördüm. Traktör, kapının önünde duruyordu zaten. Çarşıdan hayvanlara yem falan almak için kullanıyorduk. Bunun dışında pek fazla traktörü kullanmıyorduk. Benimde aklına römorkuna su doldurmak geldi. Römorkta nasıl su tutarım diye düşünmeye başladım. Elimizde branda vardı. Römorka yaptığım ilk branda delik çıktı, bu yüzden römork su dolmadı. Bütün su etrafa akmış. İkinci branda denememde herhangi bir sorun çıkmadı. Bunu daha da geliştirebilirim. Römorkun kenarlarına 20 santimlik tahtalar döşeyebilirim. Bu sayede suyun derinliğini 30 santimetre daha derinleştirebilirim" şeklinde konuştu.
"RÖMORKTA SUYUN İÇERİSİNDE HARİKA ZAMAN GEÇİRİYORUZ"
Evlerinin çevresinde kimsenin bulunmadığını ifade eden Sedat Şahin, "Burada çevrede kimse yok. Kimse olmadığı için etrafta rahatlıkla suya girip çıkabiliyoruz. Günün her saatinde suya girebiliyoruz. Harika oluyor gerçekten, saatlerce suyun içerisinden çıkmasanız da oluyor. Ama işte iş güç, bu yüzden çıkmak gerekiyor. Hayvanlara bakmak zorundayız, artı kalan zamanlarda da kendi sosyal hayatımızı kuruyoruz" ifadelerini kullandı.
"SICAK HAVADA HEM SERİNLİYORLAR HEM DE EĞLENİYORLAR"
Traktörün römorkunda hem serinlediklerini hem de çocuklarıyla birlikte eğlendiklerini belirten Sedat Şahin, şöyle konuştu: "Serinlemenin dışında ayrıca hayvan baktığımız için asidin kokusu üzerimize siniyor. Hemen bir kere banyo yapınca üzerimizden çıkmıyor. Ama burada suyun içerisinde 1-2 saat kaldığımız zaman iyice yumuşuyoruz. Zaten evde sıcak suyumuzda mevcut, ondan sonra duş alıyoruz ve üzerimizdeki bütün koku ve asitte gidiyor. Böylelikle tertemiz günümüzü kapatıyoruz. Kurban Bayramına kadar inşallah böyle günümüzü geçireceğiz."
"ÇOCUKLARIMIZLA BERABER EĞLENİYORUZ"
"Bunun dışında asıl benim oturduğum ev, 1 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalar ısındığı için çocuklarımda buraya gelip öğle sıcağında suya girerek serinliyorlar. Suyun içerisinde oynuyorlar, çocuklar içinde bir değişiklik oluyor. Çocuklarımızla beraber burada hem eğleniyoruz hem de serinliyoruz hem de günümüz gün ediyoruz"
Amcasının oğlu Sedat Şahin ile birlikte Kurban Bayramı için kurbanlık hayvan beslemeye başladıklarını ifade eden İrfan Şahin (33) ise, "Biz, buraya yerleştik. Burada Kurbanlık hayvan besliyoruz. Amcaoğlun aklına böyle bir fikir geldi. Hayvanları sabah erken saatte çıkartıp, öğlenin sıcağında ahıra alıyorduk. Bizde serinlemek için böyle bir şey yaptık. Denize gitmeye gerek yok, deniz bizim ayağımıza geldi. Çok güzel oluyor" dedi.