Son dakika: Tuzla'da gece yarısı korkutan yangın: Et fabrikası alevlere teslim oldu

Son dakika: Tuzla'da gece yarısı korkutan yangın: Et fabrikası alevlere teslim oldu
05.03.2021 06:46

Son dakika haberi... İstanbul Tuzla'da gece saat 2.30'da bir et fabrikasında yangın çıktı. Yangının hızla büyümesinin ardından itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yangının, fabrikada bulunan amonyak tanklarına sirayet ettiği iddia edildi.


Tuzla'da et ürünlerinin işlendiği özel bir firmaya ait tesiste yangın çıktı. Yangına müdahale için çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi.

İşlenmiş etin soğutulmasında kullanılan amonyak tanklarının bulunduğu alana sıçrayan yangın büyük paniğe neden oldu. Yangın sırasında tesiste mahsur kalan ve dumandan etkilenen bir işçi kurtarılarak tedavi altına alındı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.Yangın, saat 02.30 sıralarında Tepeören Mahallesi Eski Ankara asfaltı üzerinde bulunan özel bir firmaya ait et üretim tesisinde çıktı. Alevleri fark eden işçiler itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine Tuzla ve olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, içerideki amonyak dolu tankları patlama ihtimaline karşı itfaiye araçları ile fabrika dışına çıkardı. İtfaiye ekipleri, gerekli tedbirleri aldıktan sonra yangına müdahale etti. Tesiste yaşanabilecek herhangi bir patlama ihtimaline karşı AFAD ekipleri de olay yerinde hazır bekledi.


DUMANDAN ETKİLENEN İŞÇİNİN DURUMU AĞIR
Söndürme çalışmaları sırasında bir ekip fabrikanın arka duvarını yıkarak içeri girdi. İçeriye giren ekipler, yangın sırasına içeride mahsur kalan ve dumandan etkilenen bir işçiyi yerde yatarken buldu.

Sedyeye alınan işçi sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Aşırı dumana maruz kalan işçinin hayati tehlikesinin devam ediyor.

FİRMA YETKİLİLERİ BASIN MENSUPLARINA SALDIRDI
Öte yandan, yangın çıkan firmanın bazı yetkilileri, yangın söndürme çalışmalarını görüntüleyen basın mensuplarına saldırdı. Basın mensuplarının görüntü almasına engel olmaya çalışan görevliler, kameraları kırmakla tehdit etti.

YANGIN HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
Ayrıca, tesiste meydana gelen yangın havadan da görüntülendi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN