Berat Albayrak, Türkiye'nin bekası için çalıştı! İşte çarpıcı örneklerler Doğu Akdeniz için verdiği mücadele...

Berat Albayrak, Türkiye'nin bekası için çalıştı! İşte çarpıcı örneklerler Doğu Akdeniz için verdiği mücadele...
23.02.2021 01:15

TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında CHP tarafından Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik yürütülen karalama kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Albayrak'ın Türkiye'nin geleceği için nasıl bir mücadele verdiğini çarpıcı örneklerle açıklayan Yiğitel, “Sadece ülke dışında değil yurtiçinde de sürekli frenlemeye çalışan bir ekip var. Berat Albayrak bunlarla da mücadele etti” ifadelerini kullandı. Öte yandan Yiğitel, Albayrak'ın bakanlığı döneminde Doğu Akdeniz için verdiği mücadeleyi de anlattı.


TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel'in açıklamaları şöyle;

"YANİ PSİKOLOJİK BİR ŞİDDET VARSA BU DA SİYASAL ŞİDDETTİR"

Burada bir takım semboller seçiliyor ve o semboller üzerinden bir haysiyet cellatlığına soyunuluyor. İşte bu bir dönem Berat Albayrak, bir dönem Başkan Erdoğan'ın kendisi oluyor. Yoksa bunların, söylenenlerin gerçekle bir ilişkisi olmadığının onlar da farkında ama bunun siyaseten kötücül dilin, aslında şiddet içeren bir dildir. Yani psikolojik bir şiddet varsa bu da siyasal şiddettir. Sonuç itibarıyla itibarsızlaştırıyorsunuz, ailesini, çocuğunu, babasını hedef alıyorsunuz ve bunu yalanlar üzerinden gerçekleştiriyorsunuz.

BERAT ALBAYRAK'IN DOĞU AKDENİZ İÇİN VERDİĞİ MÜCADELEYE EN İYİ ÖRNEK

Doğu Akdeniz meselesini hatırlamak gerekir. Doğu Akdeniz ile ilgili gelişmeler olunca Berat Bey o zaman Enerji Bakanı… Diyor ki; Dışişleri, Enerji Bakanlığı ve ilgili askerler acil bir araya gelmeli. Bir toplantı düzenleniyor. Toplantıda Enerji, Dışişleri Bakanlığı ve askeri yetkililer var.

Berat Bey toplantıda, "Doğu Akdeniz'de Rumlar parsel parsel ele geçiriyor. Ve yakında Antalya Körfezi'ne Türkiye'yi mahkum edecekler. O yüzden biz buna acil tedbir almalıyız" diyor.

"BERAT ALBAYRAK BİZ KARARLIYIZ" DİYOR!

İki generalden bir tanesi diyor ki, "Doğu Akdeniz'de bizim ne işimiz var" diğeri de diyor ki; "Gerilimi artırmanın ne anlamı var?" Sonra diğer general diyor ki; "ABD-İsrail-Yunanistan buna ne der?" böyle paslaşarak "Gemimiz yok,