Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Teknoloji
 • 21.07.2021 16:37
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 21.07.2021 16:37
ABONE OL

Windows 11 ne zaman çıkacak? Windows 11 sistem gereksinimleri neler? Ücretli mi olacak?

Günümğzde milyonlarca kişi bilgisayarlarla iç içe ve dolayısıyla gündemde yoğun bir şekilde araştırılan sorular arasında Windows 11 ne zaman çıkacak? Yer alıyor. Microsoft 6 yıl önce Windows 10’u kullanıma sundu ve uzun zamandır kullananlar yeni teknolojiye geçmek ve daha kolaylıklara ulaşmak için yeni sürümü merak etmeye başladı. Peki Windows 11 her bilgisayara uygun olacak mı, ücretli mi yoksa ücretsiz mi sunulacak? Windows 11 sistem gereksinimleri neler? İşte tüm bilgiler…

Windows 11 ne zaman çıkacak?

Windows 11 ne zaman çıkacak? Windows 11 sistem gereksinimleri neler? Ücretli mi olacak? Sorgulamaları arama motorları üzerinden sıklıkla yapılır oldu. Teknonolojik gelişmeleri yakındna takip edenler tanıtılan Windows 11'in ne zaman çıkacağını, sistem gereksinimlerinin neler olduğunu, ücretli mi yoksa ücretsiz mi sunulacağını merak ediyor. İşte detaylar…

WİNDOWS 11 ÜCRETLİ Mİ?

Henüz geliştirme aşamasında olan Windows 11 kullanıma sunulmadı. Microsoft önümüzdeki haftadan itibaren geliştiriciler için bir önsürümü kullanıma açacak. Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Windows 10 kullanan bütün cihazlar yeni Windows 11'i ücretsiz olarak yükleyebilecek.

Yine de Windows 11'in 64 GB hafıza be 4GB RAM'e ihtiyaç duyması bütün cihazların Windows 11'i alamayacağına işaret ediyor.

Ancak bunun için ortada bir tarih yok. İddialara göre Microsoft, Windows 10'u 2025 yılında emekliye ayrılacak.

WINDOWS 11 ÖZELLİKLERİ NELER?

Yeni işletim sistemi kullanıcılara Android uygulamaları, Windows üzerinde çalıştırma imkanı sağlayacak. Panay ayrıca birçok yeni güvenlik güncellemesinin Windows 11'le geleceğini aktardı. Kullanıcılar, Windows 10'daki güvenlik açıklarından şikayetçiydi.

Microsoft Başlangıç sekmesini sol alt köşeden kaldırıp ortaya çekiyor. Ayrıca merkeze yerleştirilmiş bu Başlangıç sekmesinin karanlık modu da bulunuyor.

Yeni araçlar sekmesindeki bildirimlerin kişiselleşeceği belirtildi. Ayrıca Microsoft Teams de yeni Windows 11'de standart olarak kullanıma sunulacak. Windows 10'da Microsoft Teams uygulamasını çalıştırmak isteyen kullanıcılar Teams'i indirmek zorunda.

Microsoft Xbox Games Pass gibi birçok hizmetini de yeni Windows 11'de gömülü olarak sunacak.

Microsoft 2015 yılında Windows 10'u tanıttığında bunun son işletim sistemi olacağını söylemişti. Ancak aradan birkaç yıl geçmeden yeni işletim sisteminin hazırlıkları başladı. 2025 ise Windows 10'un emekliye ayrılacağı tarih olacak.

   WİNDOWS 11 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ NELER?

   İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)

   Bellek: 4 GB RAM

   Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı

   Grafik kartı: DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x

   Ekran: 9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)

   İnternet bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir