Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Teknoloji
 • 27.11.2020 22:50
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 27.11.2020 22:51
ABONE OL

Tidal'ın fişini çekti! Tidal kullananlar dikkat o uygulama artık olmayacak... da mı kapandı?

Kullanıcılar şu sıralar tek bir sorunun cevabını merak ediyor. Tidal kapandı mı? 'den çekildi mi? sorusu tarafından yapılan açıklama ile netlik kazandı. Radyo ve (RTÜK), dinleme platformlarından Tidal'ın lisans başvurusu yapmaması nedeniyle sulh ceza hakimliğine başvurulduğunu ve ilgili mahkemenin söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararı verdiğini bildirdi. da mı kapandı? İşte kullanıcıları yakından ilgilendiren o detayları...

RTÜK Tidal'ın fişini çekti!

Kullanıcılar şu sıralar tek bir sorunun cevabını merak ediyor. Tidal kapandı mı? Tidal Türkiye'den çekildi mi? sorusu RTÜK tarafından yapılan açıklama ile netlik kazandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), dijital müzik dinleme platformlarından Tidal'ın lisans başvurusu yapmaması nedeniyle sulh ceza hakimliğine başvurulduğunu ve ilgili mahkemenin söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararı verdiğini bildirdi.

Peki Deezer da mı kapandı? İşte kullanıcıları yakından ilgilendiren o detayları...

   TİDAL KAPANDI MI?


   RTÜK'ten yapılan açıklamada, 9 Kasım'da internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti yapıldığı tespit edilen URL adreslerinin ilan edilerek ihtarda bulunulduğu anımsatıldı.

   RTÜK'ün resmi internet sitesine eklenen ihtar metninde, aralarında dijital müzik dinleme platformlarından "https://www.tidal.com" URL adresine sahip Tidal'ın da bulunduğu yayıncıların açıkça belirtilerek, kendilerine lisans müracaatı yapmaları için mevzuat gereği 72 saat süre tanındığı aktarıldı.

   Açıklamada, ayrıca şunlar kaydedildi:

     "Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin 'İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri' başlıklı 10'uncu maddesi kapsamında yapılan duyuru üzerine bahse konu yayıncı dışındaki tüm platformlar gerekli başvurularını yapmıştır.

     Başvuru talebini içeren dilekçesini sunmayan yayıncı hakkında Üst Kurul tarafından 6112 sayılı Kanun'un 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hakimliğine başvurulmuş ve ilgili mahkeme söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararını vermiştir. Adı geçen kuruluşun lisans talebine ilişkin müracaatta bulunması halinde verilen kararın kaldırılması için yeni bir süreç başlatılacaktır.

     DEEZER DA MI KAPANDI?


     RTÜK, Tidal'ın kapandığını duyurdu fakat şuan Deezer da mı kapandı sorusunun cevabına ilişkin herhangi bir açıklama yaptı. Deezer faaliyetine devam ediyor.