Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 22.05.2020 17:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2020 17:46
ABONE OL

? özellikleri nelerdir?

Gündemde çok merak edilen ve araştırılan konular arasında ? özellikleri nelerdir? Soruları yer alıyor. Türkiye savunma sanayiinde önemli bir proje olan Bayraktar Akıncı belgeselinin fragmanı Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar tarafından Twitter hesabında “Bizimkisi biraz delilik hakikaten” açıklaması ile yayınlandı. Kısa sürede binlerce beğeniye ulaşan Bayraktar AKINCI TİHA hakkında merak edilenleri derledik.

Bayraktar Akıncı nedir? Bayraktar AKINCI TİHA özellikleri nelerdir?

Türkiye'nin ilk taarruzi insansız hava aracı olma özelliğini taşıyan AKINCI TİHA, belgesel fragmanın yayınlanmasıyla büyük ilgi gördü ve arama motorları üzerinden özellikleri merak edilerek sorgulanmaya başladı. Bayraktar AKINCI TİHA belgeselinin tamamı Ramazan Bayramı'nın ilk günü Baykar'ın YouTube kanalında yayınlanacak. İşte Bayraktar AKINCI TİHA özellikleri…

BAYRAKTAR AKINCI TİHA FRAGMANI

BAYRAKTAR AKINCI TİHA ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bayraktar TB2'den daha uzun ve geniş olan Akıncı İHA, kendine özgü bükümlü kanat yapısıyla 20 metrelik bir kanat açıklığına sahip olacak ve çok sayıda milli akıllı mühimmat taşıyabilecektir. Akıncı ayrıca özgün yapay zeka sistemi sayesinde, daha akıllı ve çevresel koşulların daha da farkında olacak, kullanıcılarına ileri uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacaktır.

Bayraktar TB2 gibi yine kendi sınıfında lider olmayı hedefleyen Akıncı savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de icra edecektir. Taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapacaktır. Şavaş uçaklarının yükünü azaltacak olan Akıncı ile havadan bombardıman da icra edilebilecektir. Ülkemizde milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılacak Akıncı İHA, hava-hava görevlerinde de kullanılabilecektir.

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi haline gelmesi için çalışılan Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombayla donatılacaktır.