Bugünkü
Takvim

’dan nasıl para kazanılır? İşte yöndemler

Teknolojinin gelişmesiyle beraber küreselleşen dünya düzeninde yeni meslek grupları ortaya çıkmaya başladı. fenomeni, r, Influencer, Blogger olarak isimlendirilen iş kolları artık meslek olarak kabul edilmekte ve kişiler sosyal medya hesapları üzerin para kazanabilmektedir. Hatta Youtuberların kazandığı yüklü kazançların ardından devlet tarafından bu sektörde çalışanlara dair yeni vergi düzenlemeleri getirilmiştir. Peki, Youtube'dan nasıl para kazanılır? Youtube para kazanma nasıl aktif hale getirilir? İşte, Youtube'da içerik üreterek para kazanmaya dair merak edilen her şey…

  • Teknoloji
  • 18.03.2020 09:17
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.03.2020 09:17
ABONE OL
Youtube’dan nasıl para kazanılır? Youtube para kazanma nasıl açılır?

Youtube, muhteşem üçlü olarak anılan Chad Hurley, Jawed Karim ve Steve Chen tarafından 2005 yılında kurulan popüler bir sosyal ağdır. Youtube'a ilk video, sitenin kurucularından Jawed Karim aracılığıyla "San Diego Hayvanat Bahçesi" adıyla yüklenmiştir. Videolar üzerinden kişilerin birbirine erişim sağlaması için kurulan Youtube, 2016 yılından sonra markaların ve bireysel olarak kişilerin dikkatini çekmeye başladı. Daha sonraki dönemlerde Youtuber olarak isimlendirilen kişiler, siteye çeşitli nedenlerle video paylaşmaya başladı. Böylece Youtube milyonlarca kişiye erişim sağlanabilen ve yüksek kazançların elde edilebildiği yeni bir iş sektörü haline dönüştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.