Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 15.11.2019 16:39
  • Son Güncelleme: 15.11.2019 18:24

dünyaya duyurdu: 2 astronot şimdiye kadarki en karmaşık görevine başladı

, 2 astronotun kozmik ışınları ölçen adlı bir cihazın soğutma sistemi değiştireceklerini ve bu görevinin şimdiye kadar denenmiş en karmaşık görev olduğunu açıkladı. AMS olarak adlandırılan cihaz 600 fizikçinin, 56 kurumdan ve 16 ülkeden katılarak geliştirdiği bir proje. Astronotların sistemle ilgili çalışmaları NASA tarafından canlı yayınlanıyor.


NASA tarafından yapılan açıklamada, Luca Parmitano ve Andrew Morgan isimli astronotların cihazın soğutma işlemini değiştirme uzay görevine başladığı ve bu görevin şimdiye kadar denenmiş en karmaşık uzar görevi olduğu belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.