Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 11.09.2019 08:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2019 09:56
ABONE OL

mi, iPhone Pro mu? Aralarındaki fark ne? Apple açıkladı...

ve iPhone Pro tanıtıldı. Apple'ın yeni telefonları teknoloji takipçileri tarafından büyük ilgi gördü. Özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken iPhone 11 ve arasındaki özellik farkının neler olduğu merak ediliyor. Apple ise iPhone 11 ile iPhone 11 Pro arasındaki farkı açıkladı. Peki, iPhone 11 mi, iPhone Pro mu? Aralarındaki fark ne?

iPhone 11 mi, iPhone Pro mu?

Apple tarafından her yıl düzenlenen ve yeni ürünlerin tanıtıldığı etkinlik bu yıl 10 Eylül'de gerçekleştirildi. Apple bu etkinlikte üç tane yeni iPhone 11 modelini tanıttı. iPhone 11 699 dolar, iPhone 11 Pro 999 dolar, iPhone 11 Pro Max ise 1,099 dolar fiyatına satışa çıkacak. En çok merak edilenlerden biri de iPhone 11 ile iPhone 11 Pro arasındaki fark oldu. Peki, iPhone 11 mi, iPhone Pro mu? Aralarındaki fark ne? İşte detaylar...

İPHONE 11 Mİ, İPHONE 11 PRO MU?

Kamera

iPhone 11: iPhone 11'deki çift kamera sistemiyle 4K videolardan muhteşem portrelere kadar her şeyi çekmek mümkün. Ultra Geniş kamerayla görüntüyü uzaklaştırarak panoramik manzara veya geniş iç mekan fotoğrafları çekebiliyorsunuz.

iPhone 11 Pro: iPhone 11 Pro'nun üçlü kamera sisteminde Telefoto lens bulunuyor. Böylece profesyonel seviyede portreler çekebiliyor, vahşi yaşamı fotoğraflarken veya bir spor karşılaşmasındayken uzaktaki süjeleri yakınlaştırabiliyorsunuz.

Pil Ömrü

iPhone 11: iPhone 11, tüm gün süren etkileyici pil ömrüne ve hızlı şarj özelliğine
sahip (adaptör ayrı satılır).

iPhone 11 Pro: iPhone 11 Pro, tüm gün süren pil ömrü konusunda bugüne kadarki en büyük adımımızı temsil ediyor ve standartları yeniden belirliyor. Üstelik hızlı şarj adaptörü de kutuya dahil.

Ekran

iPhone 11: Gerçeğe çok yakın renkler sunan bu gelişmiş ekran, parlaklığını köşelere kadar koruyor. Ve böylece fotoğraflardan videolara ve oyunlara kadar her şey muhteşem görünüyor.

iPhone 11 Pro: Bu, şimdiye kadarki en iyi iPhone ekranı. Ve en net Apple ekranı. Güneş ışıklı ortamlarda daha net ve canlı bir görüntüleme deneyimine ev sahipliği yapıyor. Üstelik gerçeğe daha yakın siyah tonlarıyla ve ateş topu gibi parlak görüntülerin yer aldığı sahnelerde sunduğu daha fazla detayla HDR filmler için de mükemmel.

Suya Dayanıklılık

iPhone 11: iPhone 11, olur da tatil yaptığınız otelin havuzuna düşerse diye 30 dakikaya kadar maksimum 2 metre derinlikte suya dayanıklı. Ayrıca kahve, çay, gazlı içecek ve diğer birçok sıvıya karşı koyuyor.

iPhone 11 Pro: iPhone 11 Pro da aynı sıvılara karşı dayanıklı. Tek farkı, dayanıklılık konusunda derinlik seviyesini ikiye katlamış olması: 30 dakikaya kadar maksimum 4 metre.

Materyaller ve Renkler

iPhone 11: iPhone 11, bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cama sahip. Üstelik hem ön hem arka yüzeyde. Ve bu cam tasarıma güçlü, dayanıklı, uzay endüstrisi standartlarında alüminyum eşlik ediyor.

iPhone 11 Pro: iPhone 11 Pro, iPhone 11'de kullanılan aynı dayanıklı camdan üretiliyor. Bu cam, arka yüzeyde yüksek kaliteli ve dokulu mat tasarıma sahip. Tasarıma cerrahi sınıf parlak paslanmaz çelik eşlik ediyor.

Kapasite

iPhone 11: 256 GB'a kadar depolama seçenekleriyle favori uygulamalar, oyunlar, müzikler ve filmleriniz için çok fazla alana sahip oluyorsunuz. Hem de yıllar boyunca çekeceğiniz fotoğrafları ve 4K videoları saklayabilecek kadar.

iPhone 11 Pro: Profesyonel bir iPhone, devasa bir depolama alanını hak ediyor. Depolama alanı konusunda endişelenmeden 4K videolar ve fotoğraflar çekmeye devam etmek için 512 GB modeli tercih edebilirsiniz. Keyfinize bakın.