Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 29.08.2019 08:43
  • Son Güncelleme: 17.09.2019 17:32

'ta milyonları etkileyen açık! Eğer yapılırsa..

'ta milyonları etkileyen açık! Eğer Whatsapp ile yaparsanız... Whatsapp'ın gizli tehlikesinin İsrailli NSO Grubu tarafından keşfedildiği belirlendiği tespit edildi. WhatsApp üzerinden yapılan saldırı hedeflenen telefon numaralarına yönelik olarak, WhatsApp sesli arama kullanılarak, telefona yüklenmesine neden olan ciddi bir güvenlik açığı olduğunu ortaya çıkardı.

Whatsapp'ta milyonları etkileyen açık! Eğer sesli arama yapılırsa..

Whatsapp artık gündelik yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Whatsapp'a gelen her yeni özellik ve güncelleme milyonları da etkiliyor. Bu bağlamda Whatsapp'ta sesli arama yaparsınız kişisel bilgileriniz çalınabilir. Peki bunu nasıl yapıyorlar. WhatsApp'tan meydana getirilen sesli aramalarla casus yazılım yüklenip, kişisel bilgiler ele geçiriliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.