Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 12.07.2019 22:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.07.2019 23:06
ABONE OL

nasıl olacak? iPhone XI ne zaman çıkacak? iPhone 11'den yeni görüntüler ortaya çıktı!

ABD'li teknoloji devi Apple tarafından Eylül ayında tanıtılması beklenen için meraklı bekleyiş sürüyor. Şirket, bu kez telefonun tasarımında da değişiklik yapmayı planlanıyor. Özellikle cihazın arka yüzündeki değişiklik kullanıcıların dikkat çekiyor. İnternete sızan son bilgiler ışığında Apple'ın iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XR 2019 adında üç yeni telefonla geldiği görülüyor. Peki, ?

Apple'ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 11 için geri sayım başladı. Yeni iPhone'ların hem tasarım hem donanım anlamında çeşitli değişikliklerle çıkması bekleniyor. Apple'ın yeni cihazlarını Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Grafik tasarımcı Hasan Kaymak da bilgilerden yola çıkarak iPhone 11'in muhtemel görüntüsünü tasarladı ve görenlerde şaşkınlık yarattı. İşte Apple'ın yeni modellerinin görüntüleri ve muhtemel teknik özellikleri...

EKRAN ÖZELLİKLERİ NASIL OLACAK?

iPhone XI yani iPhone 11 5.8 inç'lik bir ekranla gelecek. iPhone XI Max ise 6.5 inç'lik geniş bir ekranla karşımızda olacak. iPhone XR 2019 sürümünün ekranı ise 6.1 inç olacak.

ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

Apple'a yakın kaynaklarca paylaşılan bilgiler doğrultusunda, 2019 iPhone XI modelinin üçlü ana kamera kurulumuna, 4000 mAh bataryaya, 15W kablosuz şarj desteğine ve 120Hz OLED ekrana ev sahipliği yapacağı belirtilmişti.

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemilerinin, iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XR 2019 olarak adlandırılacağı düşünülüyor.

Wall Street Journal tarafından son paylaşılan raporlarda iPhone XI'in 5.8 inç boyutundaki OLED ekranın üzerine kurulacak.

Grafik tasarımcı Hasan Kaymak da bilgilerden yola çıkarak iPhone 11'in muhtemel görüntüsünü tasarladı ve görenlerde şaşkınlık yarattı.

2018 model XR'ın aksine XR 2019'un 6.1 inçlik OLED ekranın üzerine kurulacak.

Ayrıca, kamera bakımından da bir önceki nesil XR modeline göre farklılık gösterecek olan XR 2019′un çift arka kamera kurulumuna da ev sahipliği yapması bekleniyor.

Yeni iPhone modellerinde beklenen en büyük yenilik ise Type-C ve ekrandan parmak izi sensörü olarak bekliyor.

Ayrıca çentik boyutlarında bir takım düzenlemeler de yapılacak. Bu düzenleme, çentiğin boyutunun küçültülmesine yönelik olacak. Type-C girişine sahip iPhone'lar, iPhone sahipleri için ucuz ve kolay aksesuarın yolunu açacak.

Bununla birlikte parmak izi okuyucusu da, gerçek bir iddia olabilir. Geçtiğimiz aylarda Apple, Face ID ile Touch ID ikilisi içeren bir patent almıştı.