Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 23.05.2019 18:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2019 18:26
ABONE OL

'tan kullanıcıları kızdıracak karar! O özellik 2020'den itibaren aktif olacak

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma programı 'ın yeni yılda ekleyeceği özellik kullanıcıları şaşırtacak. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in en başından beridir WhatsApp'a alma hedefinin olduğu ifade edilmişti. Dünyada büyük bir popülerliğe sahip olan mesajlaşma uygulamasında reklamların aktif olacağı tarih açıklandı.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun yıllardır hayatımızda yer alıyor. Zaman zaman uygulamanın paralı olabileceği konuşulsa da bu hiçbir zaman gerçekleşmedi.

BELLİ KISIMLARDA REKLAMLAR GÖRECEĞİZ

Geçen yıl yapılan duyurunun ardından WhatsApp reklam döneminin başlayacağı tarih belli oldu. Uygulamanın belirli kısımlarında reklamlar göreceğiz.

WHATSAPP REKLAM VERMEYİ PLANLIYOR

Facebook, WhatsApp için para kazanma yollarını ararken, geçen yıl uygulamaya reklam vermeyi planladığını açıkladı. WhatsApp reklam planları Hollanda'da düzenlenen Facebook Pazarlama Zirvesi'nde yapılan bir sunumda ortaya çıktı. Bu sunum sonrasında Twitter'da paylaşıldı.

REKLAMLAR NASIL OLACAK?

Paylaşılan fotoğraflara göre, reklamlar Instagram Hikayeleri arasına yerleştirilen reklamlar gibi görüntülenecek. WhatsApp Durum kısmında görünecek olan reklamlar, eğer çok fazla bu kısmı kullanmıyorsanız sizi rahatsız etmeyecektir.

Bu yüzden reklam tasarımının çok fazla rahatsız edici olmadığı düşünülüyor. Yani, kullanıcılar herhangi bir reklam kesintisi olmadan uygulamayı kullanmaya devam edebilecek.