Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 19.05.2019 21:24
  • Son Güncelleme: 19.05.2019 21:25

’a yükleyen Group davalık oldu

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve çok konuşulan, üzerinden telefonlara yükleyen firması Group, ’nün davasıyla karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve çok konuşulan, WhatsApp üzerinden telefonlara casus yazılım yükleyen İsrail firması NSO Group, Uluslararası Af Örgütü'nün davasıyla karşı karşıya kaldı. İsrail'de görülen davada, siber istihbarat teknolojisi şirketi olan NSO Group tarafından oluşturulan 'Pegasus' isimli casus yazılımın Uluslararası Af Örgütü çalışanlarının bilgilerini çaldığı ve insan hakları savunucularını denetlemek için kullandığı iddia edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.