Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 16.05.2019 20:04
  • Son Güncelleme: 16.05.2019 23:25

Instagram'dan kullanıcıları şaşırtan karar: uygulaması tarih oluyor!

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram kullanıcılarını şaşırtacak bir karar aldı. Instagram yan uygulaması Direct'i kapatmaya karar verdi. Bugün başlayan süreç gelecek aydan itibaren tamamlanmış olacak.

Instagram'dan kullanıcıları şaşırtan karar!

Instagram, mesaj özelliğinin kullanımını artırmak adına, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

Instagram, yan uygulaması Direct'i kapatmaya karar verdi.

INSTAGRAM'DAN DEVAM EDECEK

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram'ın içinden konuşmalarına devam edecek.

UYGULAMANIN FİŞİ ÇEKİLDİ

Daha önce de Facebook'un içinde bulunan Messenger özelliği ayrı bir uygulamaya dönüşmüş ve milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda bırakılmıştı.

Instagram'da ise aynı politikayı sürdürmeyen şirket; WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirmeye çalışıyor ve entegrasyon süreci devam ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.