Bugünkü
Takvim

Yeni Samsung'lar hızlı şarj ediyor

Yeni Samsung'lar hızlı şarj ediyor
Samsung'un yeni amiral cihazları Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, hızlı şarj özelliği ile de dikkatleri çekiyor. Ürünlerin her biri, Galaxy S6 (2.550mAh) ve (2.600mAh) modellerine göre yüzde 10 daha büyük olan 3.000mAh pil ile birlikte sunuluyor. Her iki ürün, Galaxy S6'ya göre kablolu ve kablosuz olarak çok daha hızlı şarj oluyor. Samsung, kablolu şarjı hızlandıran ve şarj aletinin akıllı telefonla iletişim kurmasını sağlayan AFC'yi (Adaptif Hızlı Şarj) tasarladı. Şarj aleti, cihazın AFC ile uyumlu olduğunu algıladığı takdirde, telefonun pilini daha yüksek gerilim kullanarak şarj ediyor. AFC sayesinde Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5'in tam şarj kapasitesine ulaşması yaklaşık 90 dakika alıyor. Galaxy S6 edge'in şarjı için 180 dakika gerekirken; yeni kablosuz şarj standı ile süre 120 dakikaya iniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.