Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 08.12.2011 20:46
  • Son Güncelleme: 08.12.2011 21:04

E-kitap, okumayı artırdı!

ABD'nin internette hizmet veren en büyük kitap satıcısı Amazon şirketinin baş editörü , satılan e-kitapların sayısının basılı olanlardan fazla olduğunu bildirdi.

E-kitap, okumayı artırdı!
ABD'nin internette hizmet veren en büyük kitap satıcısı Amazon şirketinin baş editörü , bu yılın kitaplar açısından gerçekten iyi bir yıl olduğunu, giderek daha fazla insanın okumaya yöneldiğini belirtti.
Kitap satın almanın artık çok kolay olduğunu belirten Schluep, bu nedenle okuyucuların sayısının arttığını, ayrıca satılan e-kitapların sayısının basılı olanlardan fazla olduğunu kaydetti.

Amazon'un rakamlarına göre, 1 Nisan ve 19 Mayıs tarihleri arasında her 100 basılı kitabın dışında 105 e-kitap satıldı. Kurgu olmayan kitapların satış listesinde ilk sırayı ise Walter Isaacson'un yazdığı, Apple şirketinin kurucusunun hayatını konu alan ''Steve Jobs'' kitabı aldı.

Schluep, en fazla satılan kitabın konusu ile insanların okuma davranışlarındaki değişim arasındaki bağlantıya dikkat çekerek, ''Çok sayıda insan bu kitabı, onun (Jobs'un) tasarladığı araçları kullanarak okuyor'' diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.