Bugünkü
Takvim

nuzla bunları sakın yapmayın

nuzdaki bilgi ve verileri korumak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Teknoloji
  • 29.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.09.2011 09:50
ABONE OL
Cep telefonunuzla bunları sakın yapmayın
İşte nuzla yapmanız ve yapmamanız gerekenler...

Eğer bir akıllı telefonunuz varsa güvenlik sizin için önemli bir konu olmalı. Bunun nedeni sadece bu telefonların çoğunun yüksek maddi değere sahip olmaları değil, aynı zamanda telefonların giderek daha fazla hassas bilgiyi barındırmaya başlamasından dolayı güvenlik önemli. İşte size akıllı telefonunuz ve veri güvenliği ile ilgili bazı önemli ipuçları...

- Telefonunuzun kaybolması durumunda cihazın IMEI numarasını bir kenara not etmiş olmanız, cihazın bulunmasını sağlamayı kolaylaştırabilir.

- Cep telefonunuzun hassas ayarlarını erişim için PIN numarasını zorunlu kılın ve kolay tahmin edilemeyecek bir PIN numarası seçin.

- Halka açık kablosuz internet ağlarını kullanırken dikkatli olun ve sadece güvendiğiniz ağlara bağlanın.

- Telefonunuza uzaktan erişim veya içeriğindeki bilgileri uzaktan silebilecek uygulamalar kullanın.

- Hangi uygulamaların çalışmak için hangi izinleri istediğine dikkat edin. Eğer bunu göz ardı ederseniz ne olduğunu anlamadan telefonunuzu art niyetli kişilere açabilirsiniz...

- Telefonunuzdaki verileri yedeklemeyi asla ihmal etmeyin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.