Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 31.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 31.10.2010 09:41

'dan şok açıklama!

Türkiye'den erişim yasağı kaldırılan duruma dair beklenmedik bir tavır aldı

Youtube'dan şok açıklama!
Habertürk'te Selin Kunt'un haberine göre, 'a erişim engelleme uygulamasının kaldırılması ile ilgili beklenmedik bir gelişme ortaya çıktı.

İşte Kunt şu sözlerle ifade ediyor durumu;

Biraz önce Youtube'un Türkiye temsilcisi olan ajanstan emailime gönderilen açıklama durumun düşünüldüğü gibi olmadığının ve daha da karmaşık bir hal alabileceğinin sinyallerini içeriyor.
Youtube yetkililerinden gelen açıklama şöyle:

"Türkiye'de bazı kullanıcıların YouTube'a tekrar erişebildikleri bilgisini aldık. Bu gelişmeleri inceliyoruz. Türkiye'de kapatmaya neden olan videoların siteden kaldırılması YouTube tarafından değil, üçüncü bir parti tarafından mevcut 'otomatik telif hakları şikayet' uygulamamızı kullanılarak kaldırılmıştır. Bu şikayetin telif hakları politikamıza uygun olup olmadığı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.