Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 20.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.10.2010 09:49
ABONE OL

2 milyar insanı kendine bağladı

'den () yapılan son açıklamaya göre dünya genelinde internete bağlı kullanıcı sayısı bu yıl itibariyle 2 milyarı geçmiş bulunuyor.

2 milyar insanı kendine bağladı
'ye bağlı olarak çalışan International 'ın (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) yayınladığı son rapora göre 2010 yılında 226 milyon insan ilk kez internete bağlandı. Yeni gelenlerle birlikte ise toplam internet kullanıcı sayısı 2 milyarı geçerek toplamda 6 milyar 800 bin olan dünya nüfusunun neredeyse üçte birine ulaştı. 226 milyon yeni kullanıcının 162 milyonu gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcı sayısını gösteriyor.

Rapora göre dünya geneline bakıldığında internete yüzde 71'lik oranla en çok gelişmiş ülkelerdeki kullanıcılar bağlanıyor ve bu bağlamda Afrika kıtasından internete bağlanan kullanıcı sayısı, dünya genelinde bu ağa bağlanan kullanıcıların sadece yüzde 9.6'sını oluşturuyor. Gelişmekte olan ülkelerde ise bu oran yüzde 21 seviyelerinde bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.