Bugünkü
Takvim

Çocuğunuz için en ideal bilgisayar hangisi?

Çocuğunuzun yaşına uygun bir bilgisayar becerilerini geliştirmesine olanak tanıyor. Peki, hangi yaş grubu için hangi bilgisayar?

  • Teknoloji
  • 20.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2009 10:45
ABONE OL
Bilgisayar günümüz modern dünyasında çocukların eğitim ve öğretiminde en önemli araçlardan biri. Bilgisayar kullanımı, çocukların yaşlarına bağlı olarak, beş yaşlarında basit oyunlar oynamaktan ileri yıllarda birer ergen olarak istatistik verilerle görsel sunumlar yaratmaya kadar değişiklik gösteriyor. Çocuğunuzun yaşına uygun bir bilgisayar onun becerilerini geliştirmesine olanak tanıyacağından, doğru bilgisayarı seçmek büyük önem taşıyor.

Okulların açıldığı şu günlerde Intel, çocuklarına nasıl bir bilgisayar almaları gerektiği sorusu aklını kurcalayan ailelere cevap verecek bir çalışma hazırladı. İşte bilgisayar ve çocuğunuz ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Kim, ne şekilde kullanıyor
Bilgisayarlar, çocuklar için oyun ve eğlenceden fazlası, hayal gücüne ve yaratıcılığa açılan sanal kapılardır. Bilgisayar kullanımı çocuklara, erken yaşta gelişmiş el ve göz koordinasyonundan bilgilerin değerlendirilmesi, karar alma, takım çalışması ve yaratıcılığa kadar, bugün ve gelecekte hayati öneme sahip gelişimsel beceriler kazandırır.

Intel'in çalışması farklı tiplerdeki bilgisayarların çocuğunuzun bilgisayar kullanımıyla nasıl uyumlu olduğunu ve büyük oranda yaşı tarafından nasıl şekillendiğini açıklamayı amaçlıyor. Bu çalışma ile Intel, bilgisayarın kim tarafından ve ne şekilde kullanıldığına bağlı olarak, bazı bilgisayar özelliklerinin neden daha önemli olduğunu ortaya kokuyor. Genel amaçlı da kullanabileceğiniz bu çalışma okulların açıldığı şu günlerde çocuğuna nasıl bir bilgisayar alacağına karar vermeye çalışanlar için...

HANGİ YAŞ GRUBU İÇİN HANGİ BİLGİSAYAR? TIKLAYINIZ...

* 5-8 YAŞ ARASI İÇİN TIKLAYINIZ...

* 9 -11 YAŞ ARASI İÇİN TIKLAYINIZ...

* 12 – 14 YAŞ ARASI İÇİN TIKLAYINIZ...

* 14 – 17 YAŞ ARASI İÇİN TIKLAYINIZ...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.