Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor Toto Süper Lig
  • 14.02.2011 Gazete
ABONE OL

Nejat Biyediç:Bursaspor sakin olmalı!

Bursaspor'un Eskişehir'deki puan kaybını nasıl değerlendirmek istersiniz?
Bursaspor, geçen hafta oynanan Sivasspor maçında da olumsuz sinyaller vermişti. Yeşil-Beyazlı takımın orta sahasında aksaklıklar yaşandığı ortada. Sanırım Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da bunun farkında. Dün gece orta alanda kimi değişiklikler yaptı, ancak yeterli olmadı. Bursaspor, attığı 1 golün üstüne yatmaya çalıştı. Rakibi 10 kişi kalmasına rağmen bunu başaramadı.
Bursaspor, sezonun ilk devresindeki futbolu oynamıyor.

Bursapor'da bir gerginlik söz konusu diyebilir miyiz?
Bursaspor'da Ozan İpek'in kırmızı kart görmesi ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın tribünlere gönderilmesi son derece gereksiz ve düşündürücü. Takımda hırs olabilir, ama bu kadar strese gerek yok. Yeşil-Beyazlılar çok daha sakin olmalı.

Bundan sonrası için görüşünüz?..
Bursaspor'un sonuna kadar bu yarışın içinde yer alacağını düşünüyorum. Yeter ki sakinliklerini korusunlar ve orta alandaki aksayan yönlere bir çare bulsunlar. Bu beraberliğin büyük etki yapacağını sanmam.
Demin de dediğim gibi takımda gereksiz bir panik ve setres var. Yönetim, taraftar ve camia arkalarında, böyle bir strese gerek yok. Sağduyulu ve sakin kalarak sezon sonunda yine aradan sıyrılmaları işten değil.