;

Haciz golü!

Portekizli futbolcu , Ataköy’de aylık 20 bin liraya lüks bir daire kiraladı. 1 yıllık ödemeyi de peşin yaptı. Ancak bir süre sonra evine haciz ihtarnameleri yollandı. Ünlü sporcu şaştı kaldı. İşin aslı ise ortaya çıktı. Daire sahiplerinden alacaklı olanlar icra takibi başlatmıştı.

Haciz golü!
Galatasaray'ın Portekizli futbolcusu Armindo Bruma'nın başı, kiraladığı lüks daire yüzünden derde girdi! Ünlü sporcu, başına geleceklerden habersiz lüks bir daire kiralamak istedi. 1 Eylül 2016'da Ataköy sahilinde bulunan lüks bir rezidansın 10'uncu katını aylık 20 bin liraya kiralayan sporcu, ev sahibine 1 yıllık kira bedelini peşin ödedi. 'nın kiraladığı dairenin sözleşmesi ise bir yakınının üzerineydi. Ancak Bruma'nın bir yakını ile kaldığı daireye haciz üstüne haciz ihtarnameleri geldi. lı futbolcu ise şok geçirdi. Başarılı sporcu, daire sahiplerinden alacaklı olanların başlattıkları icra takibi nedeniyle evine haciz geldiğini öğrendi. Bruma'nın oturduğu deniz manzaralı daire, Çiğdem Aslankaya'nın ortak olduğu "Irmak Etkili Oto San" şirketine aitti. İddiaya göre, Feyzi Eral ve eski eşi Çiğdem Aslankaya iletişime geçtikleri şirket sahiplerine, sigorta şirketlerinin yaptığı ihalelere girdiklerini ve yüksek kazanç elde ettiklerini söyledi. Çok sayıda kişi, daha fazla kazanacaklarını düşünerek çifte para verdi. Piyasadan yaklaşık 73 milyon TL toplayan ikili, alacaklılara paralarını ödemedi. Araştırma yapan alacaklılar, bir tür "saadet zincirine" dahil olduklarını tespit etti. Mağdur olan çok sayıda kişi, Eral ve Aslankaya'yı icraya verdi. Aslankaya'ın ortak olduğu şirkete kayıtlı olan ve Bruma'nın kiracı olarak oturduğu Ataköy'deki lüks daireye de haciz yazıları gönderildi. Feyzi Eral ve Çiğdem Aslankaya'nın hakkında dava açıldığı öğrenildi. Feyzi Eral ve Çiğdem Aslankaya'dan alacaklı olduğunu iddia eden isimlerden Nurettin Aydın'ın avukatı Yusuf Gürbüz, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bruma, söz konusu taşınmaz ile ilgili kirayı müvekkile ödemek zorunda. Borç ödenmezse Bruma'nın oturduğu evde haciz işlemi yapılacaktır."


Etiketler: ,

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.