Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 20.11.2015 Gazete
ABONE OL

Fener Alex'in başını belaya sokacak!

Futbol sitesi sporx, Fener-Alex kavgasında ilginç bir noktaya parmak bastı. Alex doğru bildirim yapmamışsa ülkesinde cezayla karşılaşabilir

Fener Alex'in başını belaya sokacak!
Fenerbahçe ile Alex arasındaki gerilim başka bir boyuta taşınmak üzere. krizi ile patlak veren skandalın ardından Spor Kulübü yaptığı açıklamada Alex'e 2004 ile 2012 yılları arasında 34 milyon Euro ödeme yapıldığını duyurmuş ve açıklanan listede Brezilyalı yıldıza ödenen rakamlar içinde ev kirası, uçak bileti ve ekstra prim ödemelerine de yer verilmişti. Fenerbahçe tarafından tercümesi yapılarak Brezilya Maliye Bakanlığı'na gönderilecek olan resmi evraklar ile Alex'in Brezilya Maliye Bakanlığı'na bildirdiği rakamlar arasında fark olursa Brezilyalı futbolcu ülkesinde ödemediği rakamlar üzerinden yüzde 150'lik bir para cezası ve hapis istemi ile karşı karşıya kalabilir.

MESSİ ÖRNEĞİ UNUTULMAMALI
Vergi nedeniyle Lionel Messi'nin de İspanya'da başı derde girmişti.

Fenerbahçe yönetimi ile arasında imza krizi sonrasında patlak veren gerilim Fenerbahçeli birçok taraftarı üzüyor. Birçok taraftar Alex'i hatalı bulsa da yönetimin olayın daha fazla üzerine gitmemesini istiyor. Alex, Fenerbahçe tarihinde Lefter'den sonra heykeli dikilen 2. futbolcusuydu.