Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 17.10.2015 Gazete
ABONE OL

Alma Fener'in ahını

İngiltere Futbol Federasyonu, 90 gün futboldan men cezası alan başkan adayı ve UEFA Başkanı Michel Platini'ye verdiği desteği, askıya aldığını açıkladı

Alma Fener'in ahını
İngiltere Futbol Federasyonu, 90 gün futboldan men cezası alan FIFA başkan adayı ve UEFA Başkanı Michel Platini'ye verdiği desteği, askıya aldığını açıkladı. Yolsuzlukla ilgili suçlamalarla mücadele ve adını temizlemede Platini'ye başarı dilenirken, federasyonun bu süreci tehlikeye atacak bir eylemde bulunmak gibi bir niyetinin olmadığını kaydedildi.

İŞTE ADAYLARI
Şubat 2016'da yapılacak FIFA başkanlık seçiminde hangi adaya destek verileceğinin, ilerleyen süreçte belli olacağı belirtildi. FIFA başkanlığı için haziran ayındaki genel kurulda aday olan ancak ilk turda mevcut başkan Sepp Blatter'in gerisinde kalınca yarıştan çekilen Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, şubat ayındaki seçim için resmi adaylık başvurusunu yapmıştı. Asya Futbol Konfederasyonu Başkanı İbrahim el-Halife'nin de adaylığını açıklamak üzere olduğu belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.