Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.02.2015 Gazete
ABONE OL

Her hakem her stada girer

Lig TV'de Futbol Gündemi programında Şansal Büyüka'nın konuğu olan MHK Başkanı Namoğlu, "Türkiye'de her hakem her zaman her yere gider. Ben görevde olduğum sürece böey lolacak" diyerek hakem Yankaya'ya sahip çıktı

Her hakem her stada girer
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Akhisar maçının hakemi Özgür Yankaya için söylediği "Kadıköy'e gelmesin" sözünün ardından MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programında Şansal Büyüka'nın konuğu oldu. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Özgür Yankaya bir daha Kadıköy'e gelemez. Gelse de seyirci çıkartmaz" sözlerinin hatırlatılıp, "Yankaya bir daha Kadıköy'e gidecek mi?" sorusuna "Her hakem her zaman her yere gider" cevabını verdi. Namoğlu, "Buna spesifik olarak cevap vermeyeyim, benzer ifadeleri başka kulüpler de kullanıyor. Ama bizim hakemlerin her zaman her yere gideceğini söylüyorum. Benim görevde olduğum sürece bu böyle olacak. Türkiye topraklarında herkes her yere gider, görevini yapar" dedi.

HAKEMLERİN FORM DURUMLARINA GÖRE KARAR VERİRİZ
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, "Her kulüp 'O gelmesin, bu gelmesin' derse maçları yönetecek hakem bulamayız" ifadesini de kullandı. Yusuf Namoğlu, Özgür Yankaya'nın Fenerbahçe'nin ligde kalan iç saha maçlarında görev yapıp yapmayacağı ile ilgili de, "Biz her hafta hakemlerin form durumlarına göre karar verip, yönetecekleri maçları seçiyoruz. Şimdiden kim nereye gidecek ya da gitmeyecek diyemeyiz. Bakıp göreceğiz" yorumunu yaptı.

YANKAYA'NIN O HAREKETİ SADECE REFLEKSTİ
Namoğlu, ligin ilk yarısında oynanan Gaziantepspor- Galatasaray maçında Sarı-Kırmızılı ekibin attığı gol esnasında ayağını savuran Özgür Yankaya'nın hareketini de "Özgür'le konuştum. Bana 'Dönüş halindeyken bir refleks hareketiydi' dedi. Bu da gayet doğal " diye yorumladı. Namoğlu, Avrupa liglerinde de hakem hataları olduğunu da sözlerine ekledi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.