Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.02.2015 Gazete
ABONE OL

O stada bir daha giremez

Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez. Gelirse o stattan çıkamaz. Taraftar 1. dakikadan başlayıp 90 dakika tepki verir. Konuşmaya bir başlarsak o ceza meza kesmez. Bak sahanın ortasına otururum. Bizi zorlamasınlar. Bizim de sabrımız var...

Bizim maça gelirse o stattan çıkamaz

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün akşamki antrenman sırasında basın mensuplarına ilginç açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım'ın hedefinde TFF ve MHK vardı. İşte Yıldırım'ın sözleri: Normalde konuşmayacaktık ama MHK'nin açıklamalarını görünce bizim de birkaç söz söylememiz gerektiğinin farkına vardık. Takımın hakkını savunduğunuz zaman federasyonun çıkardığı cezalarla ömrümüzü geçirmemek için konuşmuyorduk ama şimdi mecburiyet doğdu. Hakemler hata yapabilir ama kurumlar onun hata yaptığını kabul etmezlerse ve ceza vermezlerse yeni hatalar gelir. Hakem çok hata yaptı. Tavsiyem Yusuf Namoğlu maçı 90 dakika seyretsin. Rakibin Emre'ye bastığı pozisyon kırmızı kart. Mehmet Topal'ın pozisyonu tamamen hakemin kendisinin dağılmasıydı. 4. hakem bağırıyor, Özgür at, at, at diye bağırıyor. Yusuf Namoğlu evinden duymamış, öyle bir şey demedi diyor. Bizim kaç maçta oyuncularımızı attırdılar. Dördüncü hakem 5 defa at diyor. ? Hakem korunmaz. Hakem hata yapmıştır. 8.2 puan alamaz."

FEDERASYON KEŞKE ÇIKIP HAKEMLERDE HATA VARDI DESEYDİ!
"Rakiplerimiz hakemlerle ilgili sürekli konuşuyor. Biz hiç maçtan önce hakemlerle ilgili konuştuk mu? Hayır... Konyaspor Başkanı çıktı konuştu. Şimdi biz ne söyleyelim. Hakkımızı arayınca hemen ceza. Bir şey söylemeyince sessiz kalınca rahatsız oluyoruz. Haftaya Konya'da inşallah hakem hatası olmaz, G.Saray ve Beşiktaş maçlarında ne olur görelim... TFF çıkıp deseydi ki hakem hata yaptı, nasıl başkanlara hakeme de ceza veriyoruz deseydi normaldi.

MHK'DAN RİCAM, HAKEMLERE DE CEZA VERİLSİN
"Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez. Gelirse o stattan çıkamaz. Taraftar 1. dakikadan başlayıp 90 dakika tepki verir. Bu hafta Hüseyin Göcek'i verirler haftaya Cüneyt Çakır'ı verirler. Bir başlarsak o ceza meza kesmez. Bak sahanın ortasına otururum. Bizi zorlamasınlar. TFF ve MHK'den ricam hakemine sahip çıkmasın ne ceza verecekse açıklasın, diğer hakemler de bunlardan cesaret almasın."

TFF BAŞKANI OLMAM ÇÜNKÜ BEN TARAFIM
Fenerbahçe Başkanı , Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmayı düşündünüz mü sorusuna samimi bir cevap verdi: "TFF başkanı olmayı hiç düşünmedim. Ben Fenerbahçeliyim, tarafım. Tarafsız olamam. Fenerbahçe'nin aleyhine bir şey gelirse kabul etmem."

DENİZLİ'YE SALVO
Yıldırım, Ligtv'de yorumculuk yapan Mustafa Denizli ile Tümer Metin'e de çatarak, "Düzgün yorum yapın. Sarı ile kırmızı arasında turuncu kart ne demek. Korkmadan söyleyin" ifadesini kullandı.

YARSUVAT'I TANIMAM
Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, "Aziz Yıldırım'ı tanımıyorum" açıklaması ile ilgili de, " başkanını ben de tanımıyorum. İnşallah maça gelince tanışırız tabi..." şeklinde konuştu.

TAKIMDAN OLDUKÇA MEMNUNUM
Yıldırım takımdan çok memnun olduğunu belirterek, "Çocukların hepsi iyi. Hepsinden memnunum. Özellikle Emenike'den dedi. Yıldırım transfer için, "Scout ekipleri yurt dışında çalışmalar yapıyor. Onunla ilgili gelişmeler var" derken, Milos Krasic'in durumunu da değerlendirdi: "Krasic için teklif yok" dedi.