Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 10.02.2015 Gazete
ABONE OL

'yı bekliyorum

"Şampiyon olalım taraftarı Sultanahmet Camisi'nde sabah namazı kılmaya çağırıyorum"diyen 'ya cevap gecikmedi. Caminin F.Bahçeli imamı, "Kendisini bekliyoruz. Bu sene Beşiktaş'ın şampiyon olmasını istiyoruz" dedi.

Demba Ba'yı bekliyorum
Beşiktaş' ın gol makinesi Demba Ba'ya anlamlı bir çağrı yapıldı. Bir süre önce şampiyon olmaları halinde taraftarı Sultanahmet Camisi'nde sabah namazına çağırdığını açıklayan Senegalli futbolcuya ilginç bir davet geldi. Sultanahmet Camisi İmamı İshak Kızılaslan, şampiyonluk ipini göğüslemeleri durumunda hem Demba Ba'yı hem de Beşiktaş taraftarını sabah namazına beklediklerini söyledi. Fenerbahçe taraftarı olduğunu açıklayan imam İshak Kızılaslan, "Beşiktaş taraftarı Demba Ba'nın davetine ilgi gösterirse yaşanabilecek yoğunluk bizim için bir sıkıntı yaratmaz. Camimiz avlusuyla ve diğer taraflarıyla her zaman açıktır. Gerekirse Ayasofya Meydanı'nı da kullanırız" diye konuştu. Bayram namazlarında 70 binin üzerindeki kişinin burada namaz kıldığını hatırlatan İshak Kızılaslan yoğunluğun önemli olmadığını vurguladı.

DEMBA BA SAYESİNDE ALIŞKANLIK HALİNE GELEBİLİR
F.BAHÇELİ olmasına rağmen oğlunun Beşiktaş'ı tuttuğunu vurgulayan Kızılaslan, "Oğlum Demba Ba'yı çok seviyor. F.Bahçeli, G.Saraylı, Trabzonsporlu olmak üzere diğer taraftarları da camiye beklediklerini dile getiren Kızılaslan, "Demba Ba sayesinde bu durum alışkanlık haline gelebilir. Bir insan zafer kazandığında, galibiyetler ve dünyevi şeyler elde ettiğinde secde yapar. Demba Ba'nın da sabah namazına çağırması anlamlı" diye konuştu.