Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 27.07.2014 Gazete
ABONE OL

Beşiktaş'a çağ atlattık

göreve geldiklerinden beri hep dünya markalarıyla çalıştıklarını ifade etti. Kartal'ın başkanı, "Beşiktaş'a çağ atlattık. Hedefimiz dünya markası olmak" diye konuştu.

Beşiktaş'a çağ atlattık
Beşiktaş Başkanı sponsorluklar, Vodafone Arena Stadı, transferleri ve hedeflerini TAKVİM'e anlattı. İşte Orman'ın A'dan Z'ye yaptığı açıklamalar: "Bizim göreve gelmemizle beraber ilk yıl ağırlıklı olarak mali yapının yeniden düzenlenmesi, borçların yapılandırılması, stadyum izinlerinin alınması ve planlamaların yapılması ile geçti. Beşiktaş'ın marka ve piyasa değerinin yükseltilmesi hedefimizdi. Hep dünya markalarıyla çalışıyoruz. Hem saha içinde hem de saha dışında dünya markası olacağız. Yaptığımız sponsorluk anlaşmalarıyla Beşiktaş'a çağ atlattık."

SPONSORLUK GELİRLERİ 250 MİLYON DOLAR
"Sponsorluklarda 220 milyon dolarlık anlaşmayla çağ atladık. Stat isminden basketbol takımına, hentbol takımından engelli takımına kadar yaptığımız sponsorlukların toplam bedeli yaklaşık 220 milyon doları buldu. Bunlar doğrudan para karşılığı yaptığımız sponsorluklar. Ürün servis kontratları dahil değil. Onları da eklerseniz bu rakam 250 milyon dolarlara ulaşır. Tüm sözleşmelerimizi 5 yıllık yaptık. Adidas filmi, Vodafone ile yıl boyunca yaptığımız aktiviteler ve yeni forma lansmanı bunların en belirgin özellikleri."

İNÖNÜ'YÜ YIKMASAK BAŞIMIZA YIKILIRDI
"2000'den bu yana stadı yenilemediğimiz için rakiplerimize göre son 12-13 yılda mali kaybımız yaklaşık 250 milyon doları buldu. Bu parayı mevcut yapıya koyun en az 4 şampiyonluk getirir. Başarı da gelirleri ve satışları tetikler. Zararın neresinden dönülse kardı ve biz stadı yenileyerek tarihi bir adım attık. İnönü'deki ölçümler deprem dahil bir felaket olacağını söylüyordu. Biz yıkmasak
Türkiye'nin başına yıkılırdı."

KİBRİT YAKMAK İSTEYEN KOMBİNE ALSIN
"Bizim 40 küsur Kartal Yuvası mağazamız vardı. Vodafone ile yaptığımız anlaşmayla 1300 Kartal Yuvamız oldu. 15 bin formayı satın alma garantisini aldık. Ama ben inanıyorum ki ilk senesinde 60 binin üzerine çıkacaklar. Forma satışları şimdiden 50 bine yaklaştı. Buna Vodafone veridğimiz 15 bin dahil değil. Yeni forma ve reklam gelirlerini çok beğendim. Arkadaşlara 400 bin forma hedefini koydum. Kibrit yakmak isteyen artık forma ve kombine alsın. Rakiplerimiz 40-45 bin kombine satarken biz hala 5 bini bulamadık."

FEYENOORD MACIMIZ ONEMLİ
Fikret Orman arkadaşımız Fatih Doğan'a ön elemede Hollanda takımı Feyenoord'u geçip Devler Ligi'ne bir adım yaklaşmalarının çok önemli olduğunu söyledi. Orman Şampiyonlar Ligi'ne katılmaları durumunda bunun sağlayacağı maddi olanakların önemli olduğunu vurgulayarak işlerinin kolaylaşacağını ifade etti

İŞTE DEĞİRMENİN SUYU!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena Stadı'nı sponsorlarla yaptıkları 5 yıllık anlaşmalar sayesinde bitireceklerini ifade etti
FİKRET Orman Vodafone Arena Stadı'nı kendi imkanlarıyla yaptıklarını söyledi. Bunlar arasında sponsorluk gelirleri 250 milyon dolarla önemli bir yer tutuyor. Orman değirmenin suyunun 5 yıllık sponsorlarla geldiğini söyleyerek, "Vodafone'dan göğüs reklamı 29 milyon dolar, Adidas'tan 24 milyon dolar, Beko'dan 17 milyon 250 bin dolar, Kalde'den 10 milyon dolar alacağız. Ayrıca locaların yüzde 70'ini 3'er yıllığına sattık"ifadesini
kullandı.

FATİH DOĞAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.