Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 22.07.2014 Gazete
ABONE OL

için iftar vakti

G.Saray'ın hocası, Avusturya kampında Hz. Muhammed ve Kur'an-ı Kerim hakkında bilgiler aldı. İtalyan hocanın Arefe günü oruç tutacağını söylemesi akıllara, "Acaba Müslüman mı olacak" sorusunu getirdi.

Prandelli için iftar vakti
Galatasaray Teknik Direktörü resmi sözleşmeyi imzaladıktan sonra takımını tanımaya çalışıyor. Avusturya kampında medya mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen İtalyan hoca Türk yemeklerine çok çabuk alıştığını söylerken susamlı yiyeceklerin dışında her şeyi yiyor. İftar yemeğine gelmeden oruç konusunda da bilgiler aldığını belirten Prandelli idari menajer yardımcısı Mert Çetin'e Ramazan'ın son gününde oruç tutmak için de söz verdi. Kendisine Kadir Gecesi'nin özelliklerinin anlatılması üzerine İtalyan hoca Hazreti Muhammed ve Kur'an-ı Kerim hakkında bilgiler alıyor. Bu durum akıllara, "Prandelli acaba Müslüman mı olacak" sorusunu getirdi. Bu arada iftar yemeğinde konuşan Prandelli ilginç konulara değindi. Tecrübeli teknik adam Galatasaray'a gelmesindeki en büyük faktörün kulüp başkanı Ünal Aysal olduğunu ifade ederek, "Başkan sizinle konuşurken gözlerinin içine bakıyor. Bu çok önemli. Galatasaray'ın başarı kültürüne yeni bir dönem daha eklemek istediğini gördüm. Gözündeki başarıya olan istek transferimi sağladı. Hiç düşünmeden bu teklifi kabul ettim." ifadesini
kullandı

ÖNCE BAŞARIYI KAZANMALIYIZ
Gazetecilerin kampta kendisinin içinde bulunduğu 4.yıldız temalı bir fotoğraf çekme isteğini reddeden Prandelli, "Biz İtalyanlar önce işimizi yaparız. Tabii ki fotoğraf çektireceğiz ama önce başarıyı kazanmamız lazım" dedi. Prandelli yemek sonunda İtalyan aşçıya da teşekkür etti.

TÜRKÇE İÇİN START VERDİ
Prandelli Türkçe'yi öğrenmeye çalıştığını söyleyerek kısa zamanda birkaç kelime ezberlediğini ifade etti. İtalyan hoca İstanbul'un da çok güzel bir kent olduğunu vurgulayarak, Florya'ya yakın bir yerde ikamet edeceğini ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.