Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 03.07.2014 Gazete
ABONE OL

Fener için kritik gün

F.Bahçe'de tüm gözlerin çevrildiği 'nin süreci bugün başlıyor. Sarı-Lacivertliler'in talebini 'ya bildiren mahkeme gelecek olan cevaba göre yolunu çizecek. Lozan'daki karar Fener'in durumunu belirleyecek.

Fener için kritik gün
'de gözler İsviçre'nin Lozan kentine çevrildi. Sarı-Lacivertli yönetimin 'ne başvurmasının ardından girilen süreçte en kritik dönemeç başlıyor. 'nın verdiği, CAS'ın da onayladığı Avrupa'dan men cezasında yürütmenin durdurulmasını isteyen Sarı-Lacivertliler'in talebini UEFA'ya bildiren İsviçre Federal Mahkemesi gelecek olan cevaba göre yolunu çizecek. Federal mahkeme, UEFA'nın yaptığı savunma ve F.Bahçe'nin başvurusuna cevabını Sarı-Lacivertliler'e iletecek. F.Bahçe'nin hedefinin ara karar çıkararak Şampiyonlar Ligi'ne gitmeye çalışmak olacağı öğrenildi.

FENERBAHÇE'NİN METNE CEVAP HAKKI VAR
Fenerbahçe'nin avukatları karşı savunmalarını yaparken yeniden yargılama kararını ve CAS kararındaki lehlerine sonuçları İsviçre Federal Mahkemesi'ne sunacak. Buradaki en önemli noktanın UEFA'nın yürütmeyi durdurma talebi ile ilgili vereceği cevap olacak. Fenerbahçe'nin UEFA'nın hazırladığı metne cevap hakkı bulunuyor. Eğer Sarı- Lacivertliler bu hakkını kullanırsa 3-4 günlük bir uzama yaşanacak. Cevap hakkı kullanılmazsa top İsviçre Federal Mahkemesi'ne geçecek.

MAHKEME DAVAYLA İLGİLİ TAKVİMİ BELİRLEYECEK
Federal Mahkeme bu aşamadan sonra davayla ilgili kendi takvimini belirleyecek. Fenerbahçe hakkındaki kararın Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme tura çekimi olan 18 Temmuz'a kadar verilmesi bekleniyor. Fenerbahçe heyetinde Lozan'da Başkan 'ın yanı sıra yönetici Deniz Tolga Aytöre ve Mahmut Uslu da bulunuyor. Bu arada Martens Hukuk Bürosu'ndan temsilciler de gelişmeleri takip ediyor.

BAĞIMSIZ BİR MAHKEME
İsviçre Federal Mahkemesi; UEFA Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve CAS'tan farklı bir özelliğe sahip. Bu mahkemenin en büyük özelliği bağımsız olması. Bu yüzden değerlendirmeler UEFA ve CAS'tan daha farklı olacak. UEFA'dan gelecek cevap yazısına göre bir değerlendirme yapacak olan bu mahkeme Fenerbahçe'nin kaderini tayin edecek.

kalan karakter 1000

kemal7860 kemal7860

Türk futbolunu şikeden temizlemenin tek yolu ts'u kapatmaktan geçer

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 04.07.2014 15:54
Adalet Var Adalet Var

Adalet var Aziz çok çabaladın ama ne bu dünyada nede ahrette Allah seni affedermi ? yazık insanları kırıyorsun ,kurumları aşağılıyorsun sen şampiyon olmuşsun başarılı olmuşsun neye yarar bunlar önce insanlık sevgi saygı Adalet onun için güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır16
cevapla 03.07.2014 10:43
serhat serhat

adelet varsa devam ediyor bi susta adelet neye karar vericek onu gör ilk önce Senmi beliyorluyorsun kafana göre bu adaleti Allah var diyorsan Allahın hesaba cekcegi gunu bekle orda herkezin kirli camasırı ortaya cıkıcak sadece azizin degil seninde sadri seneri senerinde gs kulubunun yaptiklarida tum parelelcilerin orda gizleme yok siz akkasıkmısınız onu bi kendinize sorun ilk

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır4
cevapla 03.07.2014 17:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.