Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 21.05.2013 Gazete

İşte skandalın perde arkası

G.Saray- maçında F.Bahçe ve Mersin'i temsil eden çocuklar formalarını teslim etmeden evlerine gitti. Sarı-Kırmızılı yönetim durumu bildirip yeni forma talep etti. Fakat TFF, Trabzon maçı öncesi formaları göndermeyince skandal patlak verdi

İşte skandalın perde arkası
Son günlerde sürekli skandallarla çalkalanan Türk futbolu önceki geceden bu yana yeni bir tartışmanın ortasında kaldı... Bir TV kanalının iddiasına göre, ile arasında geçtiğimiz cumartesi günü TT Arena'da oynanan maçın öncesinde forması giyen çocuk seramoniye alınmamıştı. Bu iddia sonrası özellikle sosyal medyada büyük tartışmalar yaşanırken TAKVİM olayın iç yüzünü araştırdı ve gerçeklere ulaştı. İşte seramoni skandalının perde arkası: 5 Mayıs'ta oynanan Galatasaray- maçının seramonisinde F.Bahçe ve Mersin'i temsil eden çocuklar formalarını teslim etmeden evlerine gitti.

G.SARAY YAZILI OLARAK TFF'YE BAŞVURDU
Maç sonrasında formaları toplayan Galatasaraylı yetkililer Fenerbahçe ve Mersin formalarının eksik olduğunu tespit etti ve durumu Türkiye Futbol Federasyonu'na yazılı olarak bildirdi. Fakat Sarı-Kırmızılı kulübün forma isteğine müspet bir yanıt gelmedi. Galatasaraylı yetkililer Trabzonspor maçı öncesinde de federasyon temsilcisi Yaşar Çatal'a durumu ileterek forma isteğini tekrarladı.

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Fakat temsilci Yaşar Çatal ellerinde forma olmadığını belirterek, "Şu anda yaşacak bir şey yok. Sahaya bu şekilde çıkılsın. Zaten kimse anlamaz" ifadesini kullandı. Fakat seramoni sırasında yaşanan bu eksiklik 1 gün sonra farkedildi ve Türkiye'nin gündemine oturdu. Şimdi Futbol Federasyonu'ndan konu hakkında bir açıklama bekleniyor.

TWİTTER NOTLARI
@YagmurKapukaya: Ebedi dostluk haftalar öncesinde bitti. Seramonide o formanın çıkarılması ile de resmiyet kazandı. Sen misin ezeli rakip?
@iz_tas: Düşmanlık ateşini yaktınız şimdi de alevlendirin bakalım. Kaç Burak Yıldırım daha ölecek?
@anlerkn: Yazıcı için parkart tutmayanları kınamayanlar seramonide Fener forması arıyor.
@renaTmedrE: Bu hareketler Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösteriyor.


TUNÇ ÖZGEN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.