Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 12.05.2013 Gazete
ABONE OL

Savcılar nerede devlet göreve

Son 10 yılda devlete 376 milyon vergi verdik. Devletimizi göreve çağırıyoruz. G.Saray'ı incelemeye alsın. Başkanı Ünal Aysal "Önümüzü kesiyorlar" diyor TFF Başkanı'na gidiyor. Savcılar nerede? Galatasaray her şeyi yapıp sonradan elini uzatma numarası yapıyor. Tam bir tiyatro oynuyorlar. Zorla alkış olmaz...

Savcılar nerede devlet göreve

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Mali Genel Kurul'da uzun ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Devletin savcılarını göreve çağıran Yıldırım, konuşmasının önemli bir bölümünde Galatasaray'a yüklendi.

İşte Aziz Yıldırım'ın gündemi sarsan çarpıcı sözleri: Bakıyorsunuz Galatasaray Başkanı, 'Önümüzü kesiyorlar' diyor. TFF Başkanı ile kolkola çıkıyor. Nerede savcılar. Sizin amacınız 6222'yi uygulamaksa buyrun göreve. 2007'de Ali Sami Yen'e gittiğimizde sahaya sulardan yağmur yağdı birşey söylemediler. Galatasaray Başkanı "Lizbona davet ederlerse gelirim" diyor. Bu gazete aracılığıyla olmaz. Gelmek istiyorlarsa bizi arayacaklar. Biz insanları zoraki olarak ne sevdirebiliriz ne de alkışlatabiliriz."

BİZİM GİBİ HANGİ KULÜP VERGİ VERİYOR
Fenerbahçe son 10 yılda 376 trilyon 771 bin TL devlete vergi vermiş. 87 trilyon da bu sene devlete vergi vermişiz. Devleti göreve çağırıyorum. Devlet bütün kulüpleri incelemelidir. Vatandaş olarak istiyorum.

BU ŞEKİLDE TABİİ Kİ FENER'İ GEÇERSİN!
Yıllarca biz zengin G.Saray fakir gösterildi. Bugüne geldik 'Biz F.Bahçe'yi geçtik' diyorlar. Tabii geçersiniz. SPK var! Bedava stada oturdular. Hiç kira ödemediler. O stat G.Saray'ın değil devletin.

HEDEF 1 MİLYON ÜYE 1 MİLYAR NAKİT
Amatörlerde açık 20 trilyon. Avrupa'da mücadele etsinler diyince bu rakam 30 trilyona çıkıyor. Hayalim var. Yeni statü ile 1 milyon üye. Bu 5-10 senede olacak bir proje. Her üye 1.5-2 bin arasında parayı öderse kasada 1 milyar nakit olur.

VEFA KÜÇÜK'TEN PARA İSTEDİK VERMEDİ!
Benim ve yönetimimin 2 yıl süresi var. Sözümün arkasındayım, 2 yıl daha buradayım. Futbol AŞ'nin başında Vefa Küçük var. Rica ediyoruz önümüzü açsın diye. Para istiyoruz vermiyorlar. Ben böyle bir şey görmedim!

TESİSLERİN TAMAMI PENDİK'E TAŞINACAK
Pendik civarında bir tesis alarak tüm tesislerimizi buraya taşımak istiyoruz. Tüm branşlar burada olacak. 300 dönümüne inşaat yapacağız geriye kalan 300 dönümünü ise orman halinde bırakacağız, Samandıra ve Dereağzı oraya taşınacak.

FENERLİ OLDUĞUM İÇİN MUTLU UYANIYORUM
Her sabah Fenerbahçeli olduğum için mutluyum İnşallah mutlu da öleceğiz. Hep doğruları söyledik doğruları da söylemeye devam edeceğiz. Bizim diğer kulüplerin başarısızlığı ve başarısı ile ilgimiz yok.

2012 BÜTÇESİ İBRA EDİLDİ. YENİ BÜTÇE 173 MİLYON TL
2012 yılı olağan mali genel kurul toplantısında yönetim kurulu ibra edildi. 2012 bütçesinin 144 milyon 500 bin TL olduğu ve bir aşımın söz konusu olmadığı bildirildi. 2013 yılı bütçesi ise 173 milyon 212 bin TL olara belirlendi.

SEFA FENERLİ DEĞİL BEŞİKTAŞLI
Başkan Yıldırım, GFB ile lideri amigo Sefa için ilginç sözler sarfetti. Yıldırım, "Bate maçında stadın dışından maddeler attılar. Çek Cumhuriyeti'nde kapıları kırmaya kalkıştılar. İçlerinde biri Reis (Sefa) oldu. Ayrıca kendisi Fenerli değil Beşiktaşlı. Tribünde uyuşturucu kullanılıyor. Aileleri göreve çağırıyorum" dedi.

'A SÖZÜNÜ ESİRGEMEDİ
Başkan , Mali Kurul'daki konuşmasının önemli bir bölümünü G.Saray'a ayırdı ve sert sözler sarfetti.

G.SARAY: KAALE ALMIYORUZ
Yıldırım'ın sözlerinin ardından bir açıklama yapan G.Saray yönetimi "Aziz Yıldırım'ı kaale almayacağımızı daha önce söyledik" ifadesini kullandı

Galatasaray, Başkanı Aziz Yıldırım'ın yaptığı son açıklamalara resmi sitesinden cevap verdi. Açıklama şu şekilde: "Galatasaray Kulübü ile ilgili her zamanki gibi önemli maçlar öncesinde kasıtlı, tahrik ve tehdit dolu açıklamalar yapan bu spor kulübü başkanını kaale almayacağımızı, 29 Temmuz 2012'de yayınladığımız deklarasyonla bildirmiştik."

AYKUT KOCAMAN'LA YOLA DEVAM
Mali Genel Kurul'da konuşan Başkan Aziz Yıldırım, gelecek sezon takımın başında kimin olacağı sorusunu da net bir şekilde cevapladı.

TAKIMI KOCAMAN KURACAK!
Başkan Yıldırım, "Aykut hoca ile devam edeceğiz. Kendisi şu anda bir çalışma yapıyor. Sezon açılmadan gerekli yerlere gerekli isimleri alacağız" ifadesini kullandı. Aziz Yıldırım'ın bu ifadesinde bir şey var ki kimsenin dikkatinden kaçmadı. Önceki sezonlarda transferler geciktiği için bir çok futbolcu kamp döneminin sonunda takıma katılmış ve büyük sıkıntı meydana getirmişti. Yıldırım böylece transferlerin erken yapılacağının altını çizmiş oldu.

'HOŞGELDİN ŞAMPİYON'A BÜYÜK TEPKİ
Mali Genel Kurul'da Fenerbahçeli üyelerden Kaya Enişte, "Futbolda terör ve şiddetten hiçbir toplum fayda görmedi. Centilmenlik adına stadımıza 'şampiyon hoşgeldin' pankartını asalım" deyince salında yer alan diğer üyelerden büyük tepki aldı.

TOPLASAN 1 FENERIUM
Mali Genel Kurul'da söz alan Başkanvekili Abdullah Kiğılı, "Geldiğimiz noktada gördük ki bu taraftar kitlesi bizi desteklediği müddetçe, doğru ürünü doğru zamanda, doğru fiyata sattığımız müddetçe, bugün ne Galatasaray, ne Beşiktaş, ne Trabzonspor toplasanız bir Fenerium ediyor" dedi.

81 İLDE FENERIUM
Kiğılı, 5 içinde Fenerium'un 81 ile yayılacağını ve 312 milyon TL olan değerinin 500 milyon dolara ulaşacağını da söyledi.kalan karakter 1000

hakKI  tüfekçi hakKI tüfekçi

fb nin devletten aldıgı parayı acıklayıda herkez bilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 13.05.2013 15:10
hakKI  tüfekçi hakKI tüfekçi

yakında ziline basarlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 13.05.2013 15:09
gfb gfb

gazıantep g.s macı normalmıydı ? eger o mac sıke ıle suclandıgımızda gazıantep fenerbaHCE MACI OLSAYDI savcılar bu macıda lısteye alırlaymıydı ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 12.05.2013 17:49
ufuk ufuk

doğru söylüyorsun aziz sana yaptıklarını ödetecek ve futbolu senden kurtarark savcılar ve devlet nerede......

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır7
cevapla 12.05.2013 13:07
Fenerrium Fenerrium

Basbakanimiz Fenerbahceliyim diyor ama GSye Besiktasa hibe stadlar yardimlarda ihsanlarda bulunuyor. Sayin Basbakan Fenerbahceliyim diyorsan aynisini Fenerbahceye de yapin biz üvey evlat miyiz sanki Fenerbahceli degilsiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 12.05.2013 09:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.