Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 31.05.2012 Gazete
ABONE OL

Yıldırım cevap versin

Yaralı: "'dan aldığım 500 bin doları neden kendi adına yollamadığını, bence kendisine sorun." Uygun: "Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında şike yapmadık, tersine teşvik girişimi vardı, onu engelledik..."

Yıldırım cevap versin
üzerine açılan adavanın 17. duruşması dün 'nda yapıldı. İfadesi alınan isimlerden olan Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı'nın Fenerbahçe Başkanı 'dan aldığı 500 bin dolar borç konusundaki ifadeler duruşmanın dikkat çeken notları arısında yer aldı.

KREDİ ALAMADIM BORÇ ALDIM
Yaralı, Trabzonspor avukatının, kendisine yönelttiği, "Aziz Yıldırım'dan 500 bin dolar borç alıyorsunuz. Madem, sadece borç, neden bizzat Aziz Yıldırım'dan sizin adınıza değil de başka birinin adına. Geri ödemesi de aynı kişi üzerinden yapılıyor" sorusuna, "Buna Aziz Yıldırım cevap versin. O dönem paraya ihtiyacım vardı ve kredi çekemiyordum. Aziz Bey, kredi çekip bana verdi" diye yanıt verdi.

: TEŞVİĞİ ÖNLEDİK
Sorguya alınan isimler arasında yer alan Bülent Uygun da, "Eskişehir- Fenerbahçe maçı öncesi Ali Kırat, bize teşvik primi yollandığı yönünde duyumları olduğunu bana iletti. Ben de hemen Ümit Karan aracılığıyla takımı uyardım. Dördüncülük şansımız vardı, buna izin veremezdim. Çıkın adam gibi oynayın, ağzınızı yüzünüzü kırarım dedim, buna rağmen şike yapmaktan yargılanıyorum" ifadesini verdi.

YILDIRIM BANA KREDİ ÇEKİP VERDİ
Çağlayan' da sorguya alınan Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, "Aziz Yıldırım bana kredi çekip borç verdi, ben de geri ödedim" diye konuştu.

DEVLETE GÜVENİMİZ SONSUZ!
Teknik direktör Bülent Uygun, Eskişehirspor-Fenerbahçe arasında oynanan maça ilişkin olarak, "O maçta, şike yoktu, hatta teşvik primini önlemeye çalıştık. Ancak, polis teşkilatımız şike yapmışız gibi gösterdi. Ama, devletimize olan güvenimiz sonsuzdur" diye konuştu.

30 MİLYON DOLAR GERİLİMİ
Aziz Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede'nin, "Aziz Yıldırım'ın, kulübe 30 milyon dolar yardım yaptı" demesi polemiğe neden oldu. Mahkeme Başkanı, "30 bin dolar geliri olan biri bu parayı nasıl verir" dedi


VELİ SARIBOĞA
kalan karakter 1000

Majestic Majestic

Bülent uygun mu teşviği önlemiş yesinler senin yalanını.fenere karşı nekadar basiretsiz oyun oynattığını azcık futboldan anlayan çakar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet61
hayır2
cevapla 31.05.2012 16:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.