Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 30.05.2012 Gazete
ABONE OL

300 Bin'e dua mı olur

Yıldırım, 'la ilgili bir tape okudu. Şakar "O parayı bir hoca dua için istedi" dedi... Yıldırım "300 bin liraya hiç dua mı olur. Cübbeli yanımda kalıyor ve bana bedava okuyor" dedi

300 Bin'e dua mı olur
Fenerbahçe Başkanı 'ın 'a bu sürpriz çıkışının ardından salonda gülüşmeler yaşandı

kapsamında dün başlanan duruşlarda yapıldı. Çapraz sorguda hem sanıklar hem mahkeme başkanı hem de savcı soruları ardı sıra sorunca otaya ilginç diyaloglar yaşandı.

CÜBBELİ PARA İSTEMİYOR!
Çapraz sorgulama sırasında bir yandan sorular sorulurken diğer yandan iddianamede delil olarak kullanılar tapeler de okundu. Sözlerine devam eden Yıldırım, Fenerbahçe-Sivas maçı önceside gerçekleşen bir tapeyi okudu. Tapede Nevzat Şakar'ın 300 bin TL için bir hocaya Trabzonspor'a dua etmesi için 300 bin TL verdiği ifadesinin geçtiğini söyleyen Yıldırım, "Benim yanımda da hoca yatıyor onunla görüşüyorum, 300 bin TL bir hocaya verilir mi. O bana para almadan dua ediyor" dedi. Bunun üzerine Mahmeke Başkanı Mehmet Ekince Aziz Yıldırım'a "Yanınızda kim yatıyor" sorusunu yöneltti. Yıldırım da bu soruya "" karşılığını verdi.

KAHKAHA TUFANI OLUŞTU
Yıldırım'ın bu sözünün ardından mahmeke salonundaki tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile izleyiciler gülmeye başladı. Bundan dolayı mahkemedeki gergin atmosfer bir süreliğine de olsa sona erdi. Gülüşmeler bitince mahkeme başkanının uyarısıyla çapraz sorgu devam etti.

POŞU POLEMİĞİ YAŞANDI
İddianamede kendi lehine olan bazı tapelerin konulmadığını belirten Aziz Yıldırım, mahkeme başkanının itirazı ile karşılaştı. Bunun üzerine Yıldırım "Poşu olayı oluyor 11 yıl, yumurta atıyor 5 yıl ceza veriliyor. Başkalarının siyaset ile tapesi var. Ama biz siyaseti buluşturmadık. Ben 11 aydır yatıyorum. Sadri Şener'in başbakan biter diye yaptığı görüşmeye suç duyurusu bile yok" dedi.

YILDIRIM'A UYARI
Bunun üzerine Mahkeme Başkanı , "Poşu diye bir şey yok. Teröristleri savunmaya girme konumuz da yok" diyerek Yıldırım'ı uyardı. Yıldırım da "Teröristlik bir durum yok" dedi.

iLK DEFA SES KAYDI DiNLENDi
Dünkü çapraz sorgu sırasında ilk defa ses kayıtları dinlendi. Fenerbahçe TV spikeri Yasir Kaya, "Ses kayıtları o kadar netti ki televizyondan bile daha iyi duyuluyordu. Çok şaşırdım" ifadesini kullandı.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.