Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.05.2012 Gazete
ABONE OL

Kore Fatihi Güneş

Seul'ü çalıştırdığı dönemde büyük başarılara imza atan hareketli bir gün yaşadı. Başarılı hoca Savaş müzesi ve Buda Tapınağı'nı gezdikten sonra eski takımının kampını da ziyaret etti

Kore Fatihi Güneş
Güney Kore'ye davetli olarak giden Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş burada bir dizi ziyarette bulundu. Tecrübeli hoca EXPO 2012 Türkiye pavyonunu gezmesinin ardından 3.5 saatlik bir yolculuk sonrası Seul'e ulaştı. Şehrin tepesinde bulunan ve kuşbakışı görünümlü Seul'ü üstten gören ve şehrin adını taşıyan kuleden şehre bakan Güneş tepede bulunan sevgi anahtarını konuklarına gösterdi. Trabzonspor Teknik Direktörü 'I Love You' yazılı kalbin önünde resim çektirip medya mensuplarına poz verdi.

SAVAŞ MÜZESİNDE İNCELEME YAPTI
Şenol Güneş daha sonra Seul'de bulunan savaş müzesini gezdi. Türk askerlerinin de yer aldığı savaşın filmlerini izledi. Kore'nin kurtuluşunda verdiği mücadelede savaşta kullanılan silahların da yer aldığı müzeyi uzun uzun inceledi. Savaşta yer alan ülke bayraklarının önünde ise poz verdi. Ayrıca savaşta kullanılan uçak ve tankların önünde poz vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada Şenol Güneş'i tanıyan hayranları kendisiyle fotoğraf çektirerek imza aldı.

BUDA TAPINAĞI'NI DA GEZDİ
Teknik Direktör Şenol Güneş'in dün üçüncü durağı Buda Tapınağı oldu. Kore'de Budistler'in bayramı nedeniyle tapınağı ziyaret eden Güneş ayrıntıları da incelemeyi ihmal etmedi. Burada her fenerin bir yardımseverin feneri olduğuna dikkat çeken Güneş bunu ilginç olarak değerlendirdi.

SEUL'ÜN KAMPINI ZİYARET ETTİ
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kore'de yemeği yöresel kıyafetler içersinde yedikten sonra eski kulübü Seul'ün kampını ziyaret etti. Burada futbolculara ve takımın hocasıyla sohbet yaptı. Hala takımda oynayan bazı eski oyuncuları Güneş'i görünce hasret giderdiler.

HATIRA RESMi
Güneş Seul'de Nam sat Tepesi'ni ziyaret etti. "I Love You" yazılı kalbin önünde fotoğraf çektirdi.

KORE YEMEKLERİNİ YENİDEN TATTI
Bir dönem Seul'ü çalıştıran Şenol Güneş, yıllar sonra yeniden Kore yemeklerini tattı. Yemeği yöresel kıyafet içinde yiyen tecrübeli hocanın iştahlı olduğu gözden kaçmadı. Güneş, "Güney Kore'nin kendine özgü çok güzel yemekleri var" diye konuştu.

GÖRMEDEN GiTMEDi

gezisi sırasında Buda Tapınağı'nı da ziyaret etti. Tecrübeli hoca tapınakta bulunan her şeyi ayrıntılı olarak inceledi.

YARIN DÖNECEK
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş bugün Seul'ün oynayacağı lig karşılaşmasını izkeyecek. Güney Kore kulübü tarafından özel olarak bu maça çağrılan tecrübeli hoca karşılaşmayı izledikten sonra Trabzon'a yarın dönecek. Bu maçın Seul'ün en önemli maçlarından biri olduğu öğrenildi. Şenol Güneş kamp sırasında Başkan Sadri Şener ve Asbaşkan Nevzat Şakar'la telefon görüşmesi yaparak transfer çalışmaları hakkında sık sık bilgi aldı.

Cevat Kol