Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 21.05.2012 Gazete
ABONE OL

Koç depremi

Koç Ailesi'nin yaşanan süreçten daha fazla zarar görmemesi için 'a yöneticilik yapması için izin vermediği iddia edildi

Koç depremi
Fenerbahçe camiası dün sabah Ali Koç şokuyla uyandı... Sarı-Lacivertli kulüpte geleceğin başkanı olarak gösterilen ve şike sürecindeki duruşuyla taraftarların sevgilisi haline gelen Ali Koç yeni yönetime girmedi. Aziz Yıldırım 5 bin 269 rekor oyla yeniden Başkan seçilirken, Ali Koç'un yönetime girmemesi dünkü Genel Kurul'a damgasını vurdu.

YÖNETİMDEN 6 İSİM YOK
Ali Koç, üyelerin alkışlarıyla sık sık bölünen konuşmasında, "Bazı kararlar mecburen verilir. Ailevi nedenlerden dolayı üzülerek de bu kararı almak zorundaydım. Başkanımıza, bu kararıma anlayış gösterdiği için çok teşekkür etmek istiyorum" ifadesini kullandı. Ali Koç'un dışında Nihat Özdemir, Murat Özaydınlı, Cihan Kamer, Vedat Olcay ve Serhat Çeçen de yeni yönetimde yer almadı.

EĞER AZİZ YILDIRIM CEZA ALIRSA!
İddiaya göre Koç Ailesi, Aziz Yıldırım'ın mahkeme sürecinde ceza alması durumunda Ali Koç'un böyle bir kaosun içinde bulunmasını istemedi. Koç isminin zarar görmemesi için de Ali Koç'un yöneticiliği bırakması istendi. Fakat Ali Koç'un bu karışık süreç sona erdikten sonra yeniden yönetime girebileceği belirtiliyor.

KÜÇÜK: KOÇ'A ÇOK ÜZÜLDÜM
Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Vefa Küçük, Ali Koç'un yeni yönetimde yer almamasına çok üzüldüğünü söyledi. Küçük kendisine yöneticilik için bir teklif gelmediğini de sözlerine ekledi.

***
Yakında kongre var

Yönetimden ayrılanlar Aziz Yıldırım'ı zor durumda bıraktı. İnsana ne fayda varsa yine kardeşinden var. Ali Yıldırım bu süreçte önemli rol üstlenecek. Ancak yakında bir kongre daha gözüküyor. Ya Aziz Yıldırım cezaevinden çıkıp güçlü bir yönetim yapacak. Ya da Ferit Şahenk veya Ali Koç yakında başkan olacak.

TUNÇ ÖZGEN


***
Nefes alma zamanı!

Adı geçen yöneticiler çok yoruldu. Bir çok kişi ve kurumla karşı karşıya geldiler. Bütün sorumluluğu üstlerine aldılar. Maddiyatın yanı sıra manevi olarak da fedakarlık gösterdiler. Artık onların da nefes alma zamanı. Ama sonuçta yönetimden ayrılan üç holding patronu var. Yerine gelecek isimler bu boşluğu doldurur mu?

GÜRCAN BİLGİÇ